View Single Post
Staro 14.10.2009., 21:36   #50
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Kolega pa šta ti radiš na autocesti prosto da čovjek nepovjeruje....

Glede načinjenog prekršaja:a šta da ti kažem osim što u cijelom postu imaš i par pametnih i dobrih rješenja pa pokušaj napisati prigovor(kratko i jasno bez puno mudrovanja i tako onda ideš na sud) i reci istinu ma kakva ona bila jer ponekad kod suda baš iskrenost i donese najbolji rezultat.
"moje kajanje i iskreno priznanje da sam navedeni prekršaj slučajno odnosno nenamjerno napravio" te ukoliko nemaš drugih kazni kao i prekršaja imaš djelomično izgleda za umanjenje svih kazni(vozačka na 1mj kao i sniženje novčane kazne) naravno financijska situacija,posao uglavnom kuknjava.
Nikakva sila i histerija nepomažu, samo smireno i polako pognute glave i skrušeno priznanje glede krivice ukoliko dođe do suda jer i druga strana dobiva poziv kao svjedok pa da ostaviš što bolji dojam.
koliko sam upućen policajac ti nije dužan dati nikakav zapisnik(nije to testiranje na droge i alkohol kad dobivaš zapisnik o alkotestiranju).
Prekršaj je uočen osobnim vizualnim zapažanjem policajca ukoliko želiš tj po zakonu možeš platiti novčanu kaznu dobivaš uplatnicu(u roku 8 dana) ili na licu mandatnu kaznu-tj. keš plačanje na licu mjesta gdje je moguče i plačanje više manjih kazni(tj.u stjecaju više prekršaja). bez obzira na iznos, u suprotnom slijedi prekršajna prijava sucu za prekršaje tj.u sklopu policijske postaje pravnik piše predloženu kaznenu mjeru na prijavu policajca na koju ti pišeš prigovor(iz tebi znanih razloga neželiš se složiti sa predloženom mjerom) te to onda ukoliko se ništa nerješi ideš kod suca.
Mislim da tako ide, barem dok sam ja radio bilo je tako, a sada iskreno nisam siguran ide li još uvjek tako.

Uglavnom sretno.
ECHO je offline   Reply With Quote