View Single Post
Staro 31.08.2018., 22:22   #399
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znači, ako sam dobro shvatio, Pascal top class (1070/1080 i Titovke) guraju i dalje sve što treba 1080P/1440P bez previše problema i 99% stvari koje nam svima pašu.

RayTracing će klat Pascala. A Turing ne može gurati 1080P@60FPS sa RTom upaljenim?
Pa da. Ja ne vidim kako recimo Cyberpunk može (Ray tracing aside) biti značajno zahtjevniji od štajaznam watch dogs 2 i sl. (pričam o hipotetskim igrama koje bi izašle sljedeću godinu, ako izađe za 3 god. puj pik ne važi). TR i metro pogotovo. Nebih se iznenadio, zapravo očekujem da bez RT-a budu manje zahtjevne od recimo današnjih kingdom come deliverence.

I u ovim nabrijanim verzijama konzola je procesor realno smeće za današnje standarde. Recimo ona neka nova kineska AMD konzola sa 4 i nešto tflopsa bi trebala imati 3-4 puta bolji fps (prema DF simulacijama) od xbox one x konzole sa gpu od 6 i nešto tflopsa, jer ih cpu bottlenecka non stop.

Što se tiče RT-a, vjerujem da se situacija ipak može malo popraviti, RT će vjerojatno imati neki slajder ili razine, igra i driveri mogu se malo popeglati, jer bi 2080Ti sa dropovima na 40-ak fps na 1080p stvarno bila žešća bruka, vjerujem u bolju situaciju (no naravno klanje je neminovno)

E sad ako netko želi imati sve do ibera uključujući i RT, za 2-3 singleplayer igre koje će izaći do 7nm gpu, a koje pređe u 10-20h - neka plati. Takve i treba guliti, takvi i žele biti oguljeni, a nvidia to zna
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote