View Single Post
Staro 08.07.2018., 01:15   #47
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Polip Pregled postova
brzina koju dobijem na mobitelu spojenog na WIFI je otprilike 3-5 Mbps što se meni čini premalo s obzirom da je na bazenu VIP-ov 4g signal 20-25 Mbpsa
Tvrdnja bazirana na mjerenju sa mobitelom kada si se odlucio za vip

Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
Ja imam nešto slično../ ap su siemens sx767 i limitirana im je brzina na 22 mbps, sasvim dovoljno za turiste.


Aleluja, covjek s mozgom koji se ne qurci razbacivanjem para na mikrotike nego strateski postavlja sx763 koji ne moze
jednostavno putem WiFi-a brze od 22/23Mbps iako mu je sam link duplo brzi. Svi zadovolji, i on i turisti i mlati pare coek. Moj naklon do poda.

Citiraj:
Autor Polip Pregled postova
Ne misliš da bi ipak trebale brzine bit veće, a ne otprilike 1/10 onoga što ISP router hvata?
Otkud znas koliko "hvata" ? To je predpostavka na mjerenju signala/brzine mobitelom a info koliko hvata si saznao tek kada si ukljucio
WiFi na Vip routeru... bio iskljucen u startu... a nisi ni mjerenje zicom spomenio nigdje..


Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
za test upali WiFi na Homebox - u i vidi brzine kad si u njegovoj blizini,
vjerojatno ćeš dobiti šta si i inicijalno mjerio.
Jok, nije nista mjerio routerom prije jer je iskesiro vrecu novca za mikrotike po preporuci... za polovni mf283+ ili kakav Huawei
od 350-400kn jednostavno nije bilo para. Oslonio se na mobitelu koja je mozda i CAT 6 i vid belaja sa routerom od CAT 4


Citiraj:
Autor Polip Pregled postova
Brzine preko wifija ISPovog routera su također male, što znači da je signal loš u startu. Šta mislite da li bi pomogle te Iskrine antene?
Eto, saznao si nesto hebeno na kraju cijele price, nesto sto si mogao/trebao saznati na pocetku cijele price ali eto... malo
zlatni odsjaj mikrotik opreme, malo nestrpljenja i zurbe, malo prezira prema "smecu" s kojim se moglo utvrditi realno stanje
pa imas sta imas... 350kn je odvec velika stavka bila za polovni router u svrhu testiranja...

Nekad jeftinjava spasava novcanik a bogme i zivce i sad ova prica se moze nastaviti opet u 2 smjera.

1. Bacis pare na antene i dobijes 10/15Mbpsa umjesto ovih 3/5Mbpsa a imas pile od mikrotika umjesto smrdljivog sx763 koji pojedu za dorucak takve linkove do 22Mbpsa.

2. Prije kupovanja antena potrudis se saznati jel taj odasiljac emitira LTE_A tj. na 2 frekvencije pa je zato na mobitelu tak bolja brzina
pa ako je tako onda kupis prije antena CAT 6 router i prebacis simicu iz ovoga postojeceg CAT 4 u drugi CAT 6.

U slucaju da je odasiljac CAT 4 to bi znacilo da je mobitel bio na boljem mjestu kada si testirao a router sada stoji na
nepovoljnijem i vrlo je upitno oces premjestavanjem routera i dodavanjem antena dobit nesto brze od tih 25Mbpsa.

Jedina nada u neki bolji link je mozda setup sto je bar mislim sebi @Matta slozio no njegov odasiljac je kao na pustom otoku.... a i taj setup kosta !

Ali ipak kao sto vise ovdje cjenjenih kolega veli... uvjek mos uzivati u mikrotik opremi, platis to jednom i miran si x godina... nema kemijanja.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote