View Single Post
Staro 11.12.2016., 15:00   #32
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Mobiteli se malo razlikuju od fiksnih uredjaja jer su, kaj ne, mobilni

Mob drzi na redu cekanja sve signale i frekve koje prima poredane po jacini signala i spaja se na, u tom trenutku, najjacu/najbolju. Pinga tu vezu i sljedeca 3 kandidata svake 3 sekunde i kad pronadje bolju od postojece, odmah se prebacuje, bez obzira na frekvu. Ako mijenja frekvu doci ce do malog zastoja, koja je u modernim uredjajima prakticki neprimjetna.

Routeri, bar Huawei modeli s kojima sam radio, jerbo su staticni imaju nesto drugaciju logiku. Pri ukljucivanju pregledaju sve oko sebe i spajaju se na, po njihovom "misljenju" najbolju. Tu vezu pingaju svakih 6 sek i drze ju stalno dok ih neki vrag ne izbaci i tek onda se spajaju na sljedecu najbolju, ako takva postoji.

Dakle kad ispitujes neku vezu sa pokretnim routerom, moras svako malo prekidat vezu i ponovno se spajat, kako mijenjas polozaj. Ne znam za nacin kako prisiliti Huawei router da se spaja samo na odredjenu celiju, kao kaj recimo mogu napravit sa svojim mobitelom.

Kad sam u viksi istrazivao, onda sam svoju data karticu (T-mobile) stavio u mob i gledao gdje se moze spojit na odabranoj frekvenciji, jer sam "dizajnom" antene odabrao da bude max ucinkovita na 2100MHz.

Ovako to izgleda na mom mobu gdje mogu is/ukljucit pojedine band-ove:





Uoci da je Band 41 (2500) po defoltu iskljucen za EU mobitele. (mogu ga s tom aplikacijom jednostavno ukljucit ak mi bude potrebit) Na svim ostalim ukljucenim, mobitel dejstvuje

Za razliku od moba Huawei E5372 djeluje samo na 5 banda (1, 3, 7, 8 i 20) u LTE modu.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 11.12.2016. u 15:23.
Prezime je offline   Reply With Quote