View Single Post
Staro 13.03.2014., 14:17   #80
cruiser
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Ma ne znam više. prije sam imao 4 Mb i signal/šum mi je bio oko 21, kada sam prešao na 10Mb odjednom imam 5-7. To je pad od skoro 15. Nisam to redovito kontrolirao, ali sam primijetio da je stanje postajalo sve gore i na kraju je pucalo po 50 puta dnevno i onda sam otkrio ovaj podatak. promijenio sam bezuspješno 3 rutera a serviseri kaža je takva parica. Vratili su mi brzinu na 4 jedno vrijeme i taj signal/šum mi je bio oko 13 što je daleko lošije nego prije. I sad se nadam da veza neče pucati ako to dignem na 6-8. U kutiji je samo licnasti telefonski kablić kojeg sam probao bolje nagurati u konektor, ali se raziđe pa ne one pločice ne uhvate sve žice. Od splitera do rutera ide telefonski kabel crni i to oko 10m i na njemu nema one capice do splitera pa ne sjeda najbolje.
Da možda uzmem CAT6? Prvo ću probati spojiti drito kutiju i ruter bez splitera i telefona sa punim UTP kablom. Ako nema razlike onda se neću ni zezati dalje. Jel imaju spliteri sa RJ 45? To bi mi bilo najlakše za napraviti.
cruiser je offline   Reply With Quote