View Single Post
Staro 25.07.2008., 14:19   #109
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Iceman11 Pregled postova
pod SW mislis na HDTach? Svi rezultati za fileove do 2 MB pretpostavljam?
Brdo rezultata, ne samo taj.

Citiraj:
Autor Iceman11 Pregled postova
Zar ta extremna zabiljezena brzina do 5GB/s nebi mogla biti objasnjena sa cashom drive-a i sa fast write/read opcijom u visti i sl...koji program onda umjesto HDTacha da to istestiram, ili kako da to istestiram pjeske sa kopiranjem i stopericom?
Ja obicno koristim IOmeter s cisto drugim zahtjevima od testa u startu. Sto tocno zelis testirati?

Citiraj:
Autor Iceman11 Pregled postova
sto se tice stripe size-a, znaci mislis da nije potrebno ici na manji za OS od 64kb? Meni je sad 128kb kolko je bio default, jel ima smisla sad to mijenjat na 64kb, posto pretpostavljam da ce trebat ponovo vistu instalirat onda...nije neki problem ako treba, 18min je trajala instalacija
Realno, sumnjam da ces uopce ista primijetiti.

Citiraj:
Autor Iceman11 Pregled postova
ako mi nije bitno kolko harda pusim bezveze, jel ima smisla povecat clustere sa defaultnih 4kb na C(OS) ili D(Igre, video i muzika) particiji, sto se tice performansi i manjeg defragmentiranja...
Time fragmentiranje neces nesto posebno smanjiti na vecim diskovima.

Citiraj:
Autor Iceman11 Pregled postova
znam da mozda previse filozofiram i cjepidlacim, i da je to sve u pragu par postotaka sim, tam, al volim stvari istjerat na cistac kad ih se primim. Kad mi ovo sve sjedne, prebacujem se na graficku i proc dio foruma
Realno ces puno vise vremena potrositi na to nego sto ce ti se realno isplatiti. Ni oni koji zive od toga ni oni koji traze svaku nanosekundu te kompliciraju toliko.

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Limit je sabirnica na koju je nakačen kontroler (da je kontroler savršen), odnosno češće kontroler sam, naravno da jedan SATA II link limitira ali na tom jednom disku je limit i to je 3Gb/s dakle oko 357MB/s zapravo ako ćemo sitničarit...

Ali da su rezultati nebulozni bogme jesu...
Nije 375 MB vec 300 jer je 8B/10B encoding.
__________________
Igor Batinic

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 05.02.2019. u 21:46. Razlog: spojeni postovi
Old Iggy je offline   Reply With Quote