View Single Post
Staro 19.04.2018., 12:31   #25
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Zasto mislis da firma nemoze kupiti od fizicke osobe bez racuna opremu na njuskalu? Moze, legalno potpuno. Racun se tada zove ugovor.

Dummy CISCO switch 300kn, pa da i sutra pukne neka ga je. Inace da, slazem se da je wifi lakse rjesenje no ovisi dali ljudi imaju laptope ili desktope pa treba potrositi 200 x 10 (2000kn) na wifi adaptere.

P.S. Intranet wifi osim ako se ne radi o word dokumentima, 0 bodova. Cak i 802.11ac u okolini od 10 korisnika (sto je malo). Ajde u toj okolini pokusaj raditi sa tehnickim library-om (slike, video zapisi stanja, tehnicki nacrti, 3d nacrti) na vise projekata. Banana na sestu. Jedino da se posteno pokrije sa vise ap-ova a onda dolazimo do cijene i kablova do AP-a i samih ap-a.
nisam znao za tu varijantu s ugovorom, kad sam jednom pitao racunovodstvo rekli su ne moze. no ako je tako onda ok. makar ja ne bih preporucio.

danas laptopi dolaze bez ethernet porta, dok desktopi naprosto nemaju smisla ako nije neka custom konfiguracija.

ocito se radi o uredskom poslu, kao i u 90% firmi, ne o gigabajtnim fileovima.
uostalom, nije ni to problem za wifi ako se ne koristi bagus tipa tplink, mikrotik i routeri od operatera.

no mi smo se tu raspisali, a ocito nije cilj da ljudi rade nego da se kolega igra s instalacijama
ivo_k je offline   Reply With Quote