View Single Post
Staro 19.10.2014., 08:18   #145
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Povećan je broj piksela, ali duplo, a ne 10x.

Retina ekran na 15" MBP je 2880x1800 što je točno 2x više od 1440x900.
Kod dizajna za retina ekrane, ikonica od 64x64 mora biti u rezoluciji od 128x128, a ne 640x640.
Duplo, ali po svakoj osi. Broj PIKSELA je povecan 4x, a ne 2x. Sa ~1.25M piksela na ~5M piksela.

Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Super je to kaj su retine ostre, ali osobno nisam vidio razliku izmedju full hd i retine na 15". Jednostavno sam precorav za takve stvari. Da osx ima lepo resenu podrsku za high dpi, jer apple skoro pa neda deployat app ak nije sve do zadnjeg izbornika pic pic. Dok win appsi nemaju jos ni podrsku za high dpi i to onda zgleda smesno. Ili su bube ili je jos jace kockasto :-) a samo povecanje dpija u winsima zahebe i neke izbornike od njih samih.
Za par godina (po mojoj procjeni max 3g) ce 4K ekrani bit standard. Velicine monitora vjerojatno izmedju 24" i 32". Veličine stvari na ekranu će biti iste kao i sada na npr. 30" monitoru, samo će cijela stvar izgledati puno oštrije i čišće. I to će biti brutalno primjetno kad pogledaš ekrane jedan kraj drugoga.

Sve što trenutno fali je mogućnost OS-a da sve (cijeli UI, tekst, igre...) scalea kako user želi. Oni s malo slabijim vidom će stvari malo povećat, sa malo boljim smanjit. I u oba slučaja će slika, slova, UI elementi & co. biti super oštri. MacOS to sad donekle radi, samo što sve nije popeglano.
__________________
sound powered by B&W/Denon

Zadnje izmijenjeno od: zwer. 19.10.2014. u 08:25.
zwer je offline   Reply With Quote