View Single Post
Staro 14.09.2016., 20:02   #86
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Intel 535 ima zastario kontroler (SANDFORCE, koji se više vjerojatno ne proizvodi), koji nije nužno loš (koristi ga KINGSTON V300, te još neki modeli drugih proizvođača).
No, u svijetu gdje svaka kompanija želi "maksimizirati profit" (čitaj zaraditi čim više para, pa makar potencijalnim kupcima uvalili proizvod niže vrijednosti po čim većoj cijeni), tako stoje stvari.

Kontroler sam po sebi je važan, ali za trajnost i performanse SSDa puno važniji je NAND, tj. dali je SLC(koji btw. običan smrtnik nemre platit), MLC ili TLC(sa svim njegovim varijacijama).

Moje osobno mišljenje je da razlika od 50(pa čak i 100) MB/s čitanja ili pisanja kao i broj IOPSa prosječnom korisniku igraju manje važnu ulogu u odnosu na trajnost (koja je sa MLC čipovima definitivno veća nego sa TLC), bez obzira na garu koju daju proizvođači.
Na kraju, neki od danas najbržih(consumer) diskova su bazirani na MLC čipovima(osim prije spomenutog SAMSUNGa koji je po tom pitanju klasa za sebe, ali je isto tako povezan sa "premium" cijenom).
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote