View Single Post
Staro 10.12.2018., 19:46   #2118
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Je li NAS samo plug & play? Može se spojit na wireless ide samo žično?
Imas kratak dio setupa (poput novog andorid telefon akad palis mora spar puta next i upisati nesto) ali sve je vise manje odabir opcije next--> next---> i NAS instalira svoj OS i to je to, dalje podesavas usere/passworde/foldere kako ti zelis. ali nije kao Externi HDD ako to mislis pod plug& play.


Moze se spojiti i bezicno (doduse modelei koji imaju Wifi su rijetki ali postoje mogucnost dodatne kartice) ali preporuca se zicno jer se i zove Network Attached Storage a ne WIFIAS

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Imam android box sa libreelecom i možda bi kupio NAS, puknuo gore hrpu filmova i svaki put kad se upali box trebao bi biti automatski spojen na NAS i spreman za prikazivanje?
Kad ustelas player s kojim vrtis filmove to je to, svaki put sve vidi NAS.

Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Je li problem ako je NAS žično spojen na modem, a box wireless? Utječe li brzina interneta na prijenos podataka? (sry ako je ovo zadnje glupo pitanje, ali nisam s mrežama na ti)
Brzina interneta nema veze s time ali brzina lokalne mreze utjece na prikazivanje, ja sam probao vrtiti sa Tva WiFiem (NAS je spojen zicno naravno ali TV u jednoj sobi mi nije imao LAN zicu pa sam vrtio WiFiem) ali nije to to, do 720p je islo bez trzanja, malo jaci bitrate i fullHD i znalo je biti "bufferinga" i zastajakivanja i onda sam ipak provuko zicu i do tog TVa i mir . Ali tu nije problem NAS nego WiFi mreza/brzine iste/zidovi po kuci/stanu....
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote