View Single Post
Staro 08.11.2019., 10:04   #13358
banjodido
Premium
Moj komp
 
banjodido's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Agram
Postovi: 121
Pozdrav forumasi,


znaci trazim novi TV nakon sto mi je zena staru Toshibu 42" FHD razbiila. E sada, nisam neki strucnjak po tom pitanju. Pokusavam se ucitati, ali zaista ima previse toga odjednom i naravno svako svoje najvise hvali.

Razmisljao sam o nadogradni na 4K i nekih 50". sjedim nekih 2m od TV-a, mozda bi mogao i 55". Kut gledanja na TV je relativno uzak, iako bi bilo dobro da se moze jos nesto vidjeti dok se u kuhini radi. Gledaju se prvenstveno filmove i serije preko Netflix-a ili Kodi na Odroid-u. Vjerovatno ide uz to i nabavka novog N2 za 4K-HEVC. Od televizijskih programa prvenstveno Vijesti i poneki sportski dogadaj. Dnevni prostor nije previse svjetao. Nemam neki Dolby Surround samo sam spojio svoju liniju s relatvno dobrim stereo zvucnicima na TV. Stara mi doma ima neki Philips s Ambilightom i to mi je fora ali ne neophodno. Cijenovno sam prvo mislio da ce nekih 3000 kn biti dovoljno, ali mozda mogu prosiriti budzet na 400kn.

Sada sam vidio na temi Akcije da Sancta Domenica nudi 20% na TV-e pa sam mozda mislio tu akciju iskoristiti. Ima li neki TV koji se tu posebno istice, ili radije negdje drugdje kupiti?
__________________
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in one pretty and well preserved piece, but to skid across the line broadside, thoroughly used up, worn out, leaking oil, shouting GERONIMO!"
banjodido je offline   Reply With Quote