View Single Post
Staro 05.01.2012., 15:46   #121
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U PBZ-u dobiješ Visa Electron kad otvoriš žiro-račun. Njome možeš plaćati na POS-ovima uz ukucavanje PIN-a i dizati lovu na bankomatu. Na njoj ima troznamenkasti kod koji ti je potreban kod registracije na PayPal i slične servise. Pozitivno je i to što mi mijenjaju karticu onako kako ističe, ali mi je PIN uvijek isti.
Kod Erste mislim da nije bilo tako tj. dobiješ plastificirani komad papira pa moraš ići na šalter da digneš lovu. Zbog toga i jesam ugasio žirac kod njih (plus što su kilavi i nefleksibilni).

Ova tvoja kombinacija tekući-žiro ne fercera. Ili će lova sjesti na žirac ili na tekući. Oboje ne može. btw, žiro-račune može kontrolirati Porezna, a tekuće ne. Zato ja sva trgovanja po oglasnicima usmjeravam na tekući.
Hvala coconut, zanima me još par stvari; ta Visa Electron je debitna kartica;
1) koja valuta stoji na toj kartici - euro, dolari, dinari, marke ili kune? (ili se to samo od sebe pretvara kad naručuješ nešto u dolarima preko PayPala?)

2) dali je u PBZ-u žiro - račun "povezan" s tom debitnom Visom Electron, tj. ako ja imam 2000 kn na žiro -> računu dali ih onda mogu trošiti sa tom Visom Electron po bankomatima, marketu eBayu ili su to zasebno dva računa koja praktički ne funkcioniraju zajedno, pobogu već treći put to pitam? ako je tako - jel se može na svakom bankomatu koristiti i marketu, trgovini Visa Electron? ako je stvarno tako, tekući (maestro) mi više ne bi ni trebao?

3) ako ne vjeruješ da ovo funkciora (očito to postoji samo u mojoj banci, preko trajnog naloga) mogu poslikati taj "ugovor" ili možemo u praksi isprobati da se uvjerite

4) stara mi svaki tjedan stavlja na račun par stotina kuna za faks - mislim da mi je rekla da joj je rekla ova ženska nešto u banci da su dosta česte te uplate na žiro pa odsad na dalje uplaćuje na tekući i niko je ništa ne pita - mislim da je to zbog porezne, kakve se opasnosti tu kriju? jeli to dovoljan razlog da zadržim tekući?
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 05.01.2012. u 15:52.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote