View Single Post
Staro 05.01.2012., 04:34   #118
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
ni meni više nije ništa jasno, ja sam dosad bio 99% samouvjeren da je kartica žiro - računa obična plastificirana isprintana kartica na kojoj piše ime ti, prezime ti, i broj žiro - računa uz tvoj potpis i još neke pizdarije i to uglavnom služi da ti neko prebaci pare, bla, bla, da ti uplaćuju lovu sa student servisa, stipendije, ugovora sa školom itd... ako želiš pare podignut - jedini način je da odeš na šalter i podigneš tako novac... nemojte mi sada baljezgati da novac sa žiro - računa dižete na bankomatima??? :confused:

onda, tekući račun - najčešće maestro kartica, sa čipom i trakom - ona služi za primanje plaće i slično, uglavnom s njom ideš u minus (ako imaš stalni posao, ja recimo ne mogu u minus ) i uz pomoć nje dižeš pare na bankomatu

žiro i tekući se mogu "povezati" - kako? uz pomoć trajnog naloga, dva papira koja potpišeš i onda, primjer; uplatim ti 200 kn na žiro račun, i za neko vrijeme, u roku od 2-3 sata ili manje pare (te iste ) ti sjednu i na tekući - pa ih možeš podignuti umjesto na šalteru, na bilo kojem bankomatu kada god želiš, koliko si oni sebi uzmu, nemam pojma

jebemu, tako ja radim i mislio sam (barem do sada) da je tako i svugdje, ili je ovo specifično za moju banku?

sada čekamo nekog pametnijeg, starijeg i iskusnijeg da to potvrdi ili demantira

usput, pitam već koji put; ako odlučim u PBZ-u uzeti tekući, žiro i tu debitnu visa electron - kako onda? želim da mi žiro bude povezan sa tekućim a rekli ste da uz žiro dobijete debitnu visa electron, znači sve šta sjedne na žiro (primjerice plaća od škole) sjest će i na tu debitnu ili? na debitnu uplaćujem kune ili stranu valutu, kako sa PayPalom?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote