View Single Post
Staro 23.09.2015., 21:24   #308
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Cek cek, zar Tirp nije bio upgradeana verzija Bismarka? Po tome je Bismark trebao biti kao standardni brod, tj, unlockable sa expom, a Tirp premium.

Glede HE vs AP. Daklem, na DD obavezno HE, inace imas overpenetrate ili shell proleti kroz brod i dmg je nikakav. Ovako ce HE napravit dmg, nesto i unisit i zapalit ga.

Na cruisere, opet govorim sa onim sa cime igram/sam igrao, je ovisno o situaciji. Npr ako ti neprijatelj plovi broadside, onda mu mozes sasut sve u citadelu, ako je pogodis (vece shanse nego kad ide ravno na tebe il bjezi), sad sve ovisi kako gadjas, ako si precizan i znas gdje su citadele (hitboxovi su razliciti) onda je AP mila majka, ako ne pogodis citadelu dmg se zna kretat od retardiranih 500ak do 5000+, al opalit cijeli rafal za napravit 500 dmga je glupost. HE bi barem unistio sta opreme il zapalio brod.

Moja shema je da ako tucem broadside na nekoga i ja nisam glavna meta, AP, mogu na miru nisanit i radit korekcije dok ne nadjem citadelu, ako sam u razmjeni vatre, prvo ga zapalim da ga natjeram da potrosi repair, onda ga zapalim opet, tada u 80% slucajeva ekipa pocne panicarit i bjezat. Onda ga samo punim sa HE, jer ako mota lijevo i desno teze je sa AP pogodit i napravit bitan dmg. Tu i tamo se provuce neki pogodak ali je HE pouzdaniji, unisti zadnje topove + rudder je lakse sa HE ako netko bjezi.

Za Carriere, HE, imaju nikakav oklop, al bitna stvar je da ako je zapaljen, nemoze lansirat avione. Znaci HE dok se zapali, a onda mozes nastavit sa HE il preci na AP. Al bitno je da gori.

Za BB, ovisno o dometu i kalibru. Ako je plunging fire, tj extremni domet pa shelovi padaju na palubu onda moze i AP. Al ovisi o kalibru topova.
Npr Cleveland ima manji kalibar pa su shanse za penetraciju puno manje, al zato imas rate of fire. Furataka npr il bilo sta od japanaca sa 203mm topovima, e tu vec pocinje bit komedija. Dogadjalo mi se da sa Myoko na 10km opalim AP na Tier 7 BB i bez citadele ga oderem za 8-9k. A nekada nema penetracije pa da neznam gdje pucas.

Opet se sve svede na HE sta je Dmg over time + prosjecan dmg i unistenje modula vs AP dmg, sta je min-max dmg. Minimalni je bas minimalan, al max i bez citadele je veci nego 2 HE rafala sa max dmgom. Sa myoko sam radio po 80-90k dmga sa AP po rundi ako te krene, ako sve zivo dingas..e jebat ga. Kad nece onda nece.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote