View Single Post
Staro 21.12.2017., 12:36   #3293
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Oklop za napajanje mi nije jasan ni u jednom u ovih novijih kućišta, pogotovo s popularizacijom hibridnih/polu-pasivnih napajanja, pa im priča s odvojenim temperaturnim komorama i poboljšanim protokom zraka - pada u vodu.

Oklop za napajanje je (baš kao vertikalno GPU postolje) tu čisto radi kozmetičkih razloga. I čemu onda silni custom-made kablovi (1 - 2 - 3 - 4 - 5) kad se sve po defaultu skriva u podrumu.


Isto kućišta za "entuzijaste" a 2 mjesta za hdd... Jebe mi se za sav taj prostor za xy vodenih radi kojeg su sve živo poizbacivali.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Što se tiče komora, osobno mi se ne sviđa ideja da svoj rm koji se nikad ne pali, a u loadu u dužem gamingu vjerojatno dođe blizu granice paljenja pa se zagrije - guram u neke komore. OK možda nije neka velika razlika, može se vent staviti ispred mnogih komora (ispred kojih još budu 2 hdd-a), ali mi nije to to. Čitao sam neka iskustva da hlađenje hdd-ova nije baš optimalno u takvim kućištima. Još više mi smeta ta limitiranost na dva hdd-a

Što se tiče sakrivanja kablova, mnogi ne pate na case sa prozorom niti je svima pc za show off tako da uopće nije stavka. Čak štoviše ako je poanta show off komponenti, čemu sakrivanja napajanja od 100+ eura?

Ne kažem da jednog dana neću završiti sa caseom sa komorom, pa 90% je takvih u višem segmentu, jedino ako R5 uzmem dok ih još bude. Kasnije praktično neće ni biti izbora

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.12.2017. u 13:11.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote