View Single Post
Staro 07.12.2017., 16:44   #64
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Ne, to nije jednako tako. Ideš u krajnost.

Pretpostavljam da ne radiš u OŠ. Možda kakav fakultet? To bi objasnilo zašto potreba za štednjom na nekim komponentama ne dopire do tebe.
ako kazes, idemo jeftinije, makar je duplo bolje 5kn skuplje onda dospijes do toga da danas sto god najjeftinije kupis, a da je desktop opet brze od onog sto si ima nekoc i opet je dovoljno za rad jer alternative nema.
nekoc davno smo svi radili i na 15" crt monitorima, pa na prvim 15" LCD-ima, a danas je normalno koristiti bar 22", a kod mene su u labovima dual monitor sustavi i projektor, di imas 27" 1440p, 24" 1080p i 1080p projektor, a u starijima je kombinacija 24"+24"+projektor. tako da viruj, za OS sam definitivno smanjia i slozia primjereniju konfiguraciju koja ce 10 godina od danas bit aktualna i to na svim OS-ovima, a ne XP, W7 i sto vec ne.

Radim u SS, imamo racunala i projektor u svakoj ucionici i to su uglavnom predotpisna, cisto za office paket, nekakav player i tome slicno. Neda Bog da se u pozadini skida ili instalira koji update, nemos na njima nista normalno radit. Otvoris Chrome, stvar krokaje, a da pritom nema niti jedno s ispod 2GB rama, a vecina su 4GB.

Osim toga, suradjujem i s jednom OS, tako da mi ni taj aspekt nije stran i bas zato znam sto se OS uvaljuje. a sad, ko misli i zna bolje, slobodno.

Citiraj:
Autor sholky Pregled postova
Kao netko tko radi u OŠ - ne mislim da nam je trenutno (8 godina od nabave) c2d dovoljan. Najviše zbog 2GB RAM-a. Ok je dok radiš klasične škola alate, ali čim moraju nešto više kul napravit u Chromeu stvar se raspada.
Iz istog razloga mislim da bi 8GB RAM-a + SSD bilo minimum za nove kompove. Za procesore ćemo lako.
i to cilo vrime govorim... triba racunat da ce ta racunala u skoli bit barem sljedecih 5, moguce i 10 godina... ono sto je danas "dovoljno", sutra ce bit otpad... a sad da je razlika u cijeni dupla, razumia bi... ali nije!


evo najveci jad od konfe sto danas mozes slozit:
260kn wd green 500gb
310kn asrock h110m-dgs maticna
250kn celeron g3930 2core (ako se maticna updatea)
250kn 4gb ddr4 (1 stick)
100kn kuciste naviatec 601
100kn napajanje Akyga 400w.
1270kn - racunalo

70kn mis i tipkovnica

500kn 22" monitor

ukupno 1840kn
wifi je offline   Reply With Quote