View Single Post
Staro 07.12.2017., 13:23   #820
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Da dodam i svoje mišljenje. Uvijek posvećivao više pažnje miševima i u zadnje vrijeme Logitech po pitanju toga radi najbolji posao.

Imam trenutno logiteche g303, g403 i g102 (isti ko g203, samo za azijsko tržište i da se jeftinije nabavit ) i svi su odlični miševi. G303 dajem minus jer je oblik nekonvencionalan.

Za fps dalje od g203 i g403 ne treba niti gledat, oba su lagana i imaju odlično implementirane vrhunske senzore (mercury i pixart 3366), samo je pitanje odabira oblika/veličine. Do sada sam igrao uglavnom s manjim miševima i g403 (wired) mi je super malo za promjenu jer je dosta veći, a i dalje lagan.

Btw, 403 dolazi u više varijanti i pod drugim nazivima, ali je oblik isti:
g403 wired, pixart 3366 senzor, 87g + 10g uteg
g403 wireless, pixart 3366 senzor, 107 + 10g uteg (built in baterija, punjenje preko kabla)
g703 wireless, pixart 3366 senzor, 107 + 10g uteg (built in baterija, punjenje preko kabla ili powerplaya)
g603 wireless, HERO senzor, 112.3 - 135,7g ovisno dal radi s jednom ili s dvije baterije (AA baterije, punjenje preko kabla ili powerplaya)





Citiraj:
Autor Silthrax Pregled postova
E da mogao sam i ranije postati, uglavnom ovo je top lista gaming miseva od jednog od boljih reviewera miseva na netu.

http://www.rocketjumpninja.com/top-40/

Moze se vidjeti sve jer je on razvrstao miseve po velicini ruke, kvaliteti senzora, te tezini misa.
Dobar je ovaj link i ok su mu rivjui . Dovoljno detaljni, a opet ne idu nepotrebno u dubinu ko rivjui ekipe na overclock.net ili redditu

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Bolji senzor != vise dpi

Plus, za csgo npr je to apsolutno nevazno ner sumnjam da itko tko imalo ozbiljno igra cs igra na vise od 1000dpi, dapace najcesce ekipa(koju ja poznajem i pro igraci) igra na 500-600-700-800 dpi.

Opcenito mi ide na zivce to fillanje dpi brojke koja je cisti marketing jer hej kad dijete vidi 160000000 dpi na kutiji bude jizz in my pants, a to sta im je senzor ,polling i response time govno to nikog nije briga. Doslovno sve preko par k dpi je neupotrebljivo osim ako nemas spojeno 20 ekrana.

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
Apsolutno. DPI je marketing BS i priča za klince. Ima i totalnih smeća ili loših implementacija senzora, a imaju 3 milijarde DPI. Ja sam na 1080p monitoru na 800 dpi čisto jer mi je tako komotno za desktop, iako je za igre i 400 dpi sasvim dovoljno. Također skuplji miš ne znači nužno da je i bolji
nub je offline   Reply With Quote