View Single Post
Staro 04.12.2016., 15:52   #138
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Inace, "fiksne LTE antene" postoje kao i sve druge "fiksne" antene za siroki pojas, kao recimo televizijske antene
Kako se tocno se zna koje frekvencije mora pokrivat tv antena, tako se i tocno zna koje frekve mora pokrivat LTE antena.
Poynting XPOL-A0002 je u naravi panel antena, kako izgleda bilo koja panelka iznutra - zna se. Gle, ja sam nekada u mladosti svojoj bio radio amater i ovo su cinjenice. Od 1926 kako su Japanci izmislili tj. konstruirali Yagi Uda antenu neke revolucije nije bilo. Poboljsanja su iskljucivo u materijalu, preciznosti izrade ali osnovna izvedba je kod svih. Jel to zatvoreni dipol, otvoreni dipol, skup direktora na polovini vala, cetvrtini ili je antena punovalna itd...

Ja ti opet ponavljam da NE postoji LTE antena, postoji GSM antena ako cemo sitnicaviti. Nemoj biti u rangu trgovaca gdje sam negdje prije kupio pojacalo neko ljevo tu za susjeda jer mu slika kocka nekad a na pojacalu pise HD Redy !!

Neka se zna da pojacava i HD signal, jel...

GSM ( Globalni system za mobilne komunikacije ) je standard i to je celiska mreza na koju se prikljucuju telefoni, stickovi, GSM routeri itd... u kojem frekventnom opsegu/spektru ce pojedina usluga raditi je drugi par cipela.

LTE je samo podskup unutar tog globalnog GSM standarda isto kao i HDSPA ili EDGE itd... i sada ces reci da je antena LTE jer prima od 800-2700 MHz ali je ujedno i UMTS/HSDPA/HSUPA Redy jer prima sve na 850/900/1900/2100 MHz ?

Antena za bilo kakve ovdje opisane nase mobilne komunikacije moze bit samo GSM isto kao sto ne postoji DVB-T antena, niti DVB-T2 antena niti HD Redy antena niti 4K Redy antena sto ocekujem kroz koju godinu vidjeti u trgovinama...

Antena za Televizijski prijem je u naravi UHF ili VHF antena, bila Yagi ili LOG a razlika je u poziciji dipola i LOG antena ima direktore na dipolu naspram Yagi izvedenice gdje direktori usmjeruju signal na dipol e a tako se i proizvode GSM antene s time da je LOG izvedba zastupljenija.

Vidi ovo:

http://www.gsm-repeater.sk/eshop/ant...dbi-p-182.html

Yagica GSM 13dBi ! Rasturit ce tu Panelku tvoju na 700/800/900 MHz sa svojih 13dBi jer panelka je koliko, 8-9 dBi ?

Jel moze raditi za LTE na 700/800/900 MHz ?
Jel moze raditi za UMTS/HSDPA/HSUPA na 700/800/900 MHz ?

Moze, raditi ce za bilo sta od 824 - 960 MHz pa i na 700MHz ce primati signal samo nece biti 13dBi nego nesto manje ali vrh ce joj biti negdje izmedju 824 - 960 MHz i ako imamo sada u oklici nasoj LTE signal na 800/850MHz nemas bolji izbor nego takva antena jer ima 13dBi naspram LOG pa cak i Iskra koje nisu preko 10/11 dBi.

I jos jedna bitna stvar, svaka ta LOG ili Yagi antena se moze postaviti za MIMO, kut izmedju antena u nagibu mora biti 90 stupnjeva i L ( udaljenost ) se izracuna s obzirom na duljinu antene i frekventnog opsega na kojem radi.
silver_tip je offline   Reply With Quote