View Single Post
Staro 04.12.2016., 15:20   #137
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
LTE MiMo Diversity

Malo informacija za svakog tko se ide upustat u vlastito nabavljanje, postavljanje i mozda izradu LTE antena.

Danas su vecinom u upotrebi CAT4 MiMo LTE uredjaji koji imaju dva potpuno odvojena radia i dvije zasebne antene. Kako postici jaci/stabilniji signal je valjda svima jasno, medjutim to uvjek ne daje maksimalni ucinak glede postignutih brzina. Da bi se postigao max moguci up/download potrebno je postaviti cjelokupni sistem tako da oba radia rade na maksimalno mogucim brzinama.

Uvjet za to postici je da se jedna antena NE mijesa u rad druge antene. Tek tada je ispunjen glavni "diveristy" uvjet. Preporucam upoznavanje sa tom tehnologijom, ima na netu puno dobrih napisa...

Za primjer cu navesti moja mjerenja izvrsena sa dvije kineske log-periodik LTE antene spojene na Huawei E5372 MiFi router.

Svaka antena mjerena zasebno daje jednake (skoro potpuno identicne) podatke za LTE_RSSI, LTE_RSRP, LTE_SINR i LTE_RSRQ. Sa samo jednom spojenom antenom, na isti radio routera, brzine up/down su mjerene cca 45/20MB. Medjutim kad se spoje obje antene, onda su mjerene brzine porasle na cca 85/35. To je meni bio dovoljni dokaz da sam zadovoljio MiMo diversity uvjete.
Prezime je offline   Reply With Quote