View Single Post
Staro 16.11.2023., 11:58   #746
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,795
J4025 (Gemini lake) u mom NAS-u skroz uredno transkodira video preko plexa, testirano s jellyfish test fajlom (4k 10bit hevc 200Mbps). Dobar je to cpu ako ne pretjeras s brojem istovremenih transcode taskova.

Desktop pc sa winsima (7700 non-T, nvidia 1060, nvme disk, par ventova, ne koristim integrirani gpu) trosi u idleu oko 31W bez spojenog monitora, odnosno 35W sa monitorom. Ako bi oduzeo potrosnju graficke, mislim da bi bilo oko 20W za cijeli headless sistem na windowsima. Nisam testirao pod live linuxom, mozda bi mogao jednom.

Nedavno sam vrtio fedoru na 7700T i bilo je nekih mušica oko dropanja frejmova na yt-u i tome slicno, jednostavno nisam imao dobre performanse s obzirom na ono sto sustav podrzava i treba uredno vrtiti. Iako sam imao sve standardne media/codec stvari instalirane, nisam htio gubiti previse vremena na to.

Mislim da winsi jednostavno nesto drukcije hendlaju i tu je razlika u potrosnji. Sumnjam i nisam naletio da treba nesto vise instalirati za igpu. Ako netko zna moze li se sta vise tu napraviti, I'm all eyes!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote