View Single Post
Staro 05.06.2020., 21:14   #14
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Nismo se razumjeli. Kupio sam ispravno napajanje na njuskalo od covjeka koji ga ocito nije palio godinama s obzirom da je unutra bilo dva prsta prasine. I dok sam ja to ispuhavao sam vidio jedan sumnjivi kondenzator koji je imao na sebi dosta prasine i mozda taj vrh njegov nije ravna ploha onak gemotrijski, ali izgleda mi OK.

Kaze Mommistake da bi to trtebalo raditi ali kak dugo. Mene sad jos zanima dali ovisi kako radi? Jer to je 700W napajanje pa ako bi ga ja stavio u neki komp koji trosi malo energije bi to trajalo jos kakvih godinu dve tri?

P.S. ja pitam za upitno napajanje jos ga nisam isprobao, malo se bojim zbog te prasine koju sam pocistio do temelja. Ali opet se bojim... Neznam neki predosjecaj imam... Ili je to samo strah...
Ta prašina sigurno nije od stajanja. Na ormaru se ne nakupi toliko prašine godinama. I opet ponavljam, ako je kondenzator napuhnut ne možeš bit siguran da je samo kondenzator u pitanju. Zamjena kondenzatora će produžiti radni vijek ali ako crkne na prvoj idućoj slaboj komponenti može ti napraviti više štete nego što košta novo napajanje, tako da mi izgleda uzaludan posao popravak rabljenog izraubanog napajanja.
Sinac je offline   Reply With Quote