Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 24.03.2018., 11:14   #2358
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
lowrider

To sto ta klima ima 5g garancije to nije nikakav znak kvaliteta klima uredjaja . Kod nas u Srbiji ti imas za kupiti obicne tj fix klime sa toliko godina garancije i to bez uslova za jednogodisnji servis , recimo Vox . Niko ne kaze da ta ili neka druga klima 3 klase nekome nece odraditi posao , zavisi za sta ti treba i koje su potrebe za toplotom ali je lako moguce da se mozes iznenaditi losim grejanjem . Pored toga , das nekome garanciju na 5g uz jednogodisnji servis , u to ne spada to da ces ti biti zadovoljan radom vec to da klima radi i to sve po njihovom misljenju , a kako radi to je drugo pitanje . Ti kao kupac nemas se za sta sutradan uhvatiti i reci im , vidi , vi ste napisali da to daje toliko i toliko na -15 a ono meni ne greje ni na -7 kako treba , a oni kazu ma to radi bas onako kako treba , nemas ti za njih nikakv podatak na koji bi se pozvao ako se dodje do toga . Da , svako plati godisnji servis i tu se skupi lepa para , pa onda i ako se nekome bas i desi da nesto rikne nije problem ali je pitanje koliko kvalitetno ce to biti . Znaci niko ti ne moze reci sta i kako dok ne kupis i ne probas . Licno ja sam skeptik oko kinezara i jedini brendovi koji mi kupuju neko poverenje su Midea i Gree , sve ostalo ???

Pa cak i kod ova dva brenda nema nikakve garancije da ces biti sigurno zadovoljan , u rezimu grejanja .

Meni samo nije jasno zasto neko spusti toliko cenu i na to jos deli neke televizore ili sta vec a sve da bi se to prodalo . Koja je onda realna cena te klime i kako da se onda ne upitas koliki je kvalitet , pa i zasto je to tako .

Ovo je neko moje misljenje ali ne mora biti tacno , mozda i budete zadovoljni s njom , no brend kao takav nije dokazano dobar u rezimu grejanja , cisto inf .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote