Tema: Automobili
View Single Post
Staro 08.02.2024., 11:54   #71968
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,989
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Pitat ces se za par godina kad i ako (ne dao Bog) ce trziste biti preplavljeno samo EV vozilima i proizvodaci dignu marze jer narod (ovce) nece imati izbora. Bas zato sto "necete posjedovati nista a bit cete sretni" - EV se savrseno uklapa u tu filozofiju. Zavadi pa vladaj - jednom kad na trzistu prevladaju EV i osim ako se ne dogodi ogroman preokret u izradi istih (prije svega naravno baterije) bit ces primoran iznajmljivat auto jer ce ga si malo tko moci kao novo vozilo priustiti a kao 10 godina rabljeni nitko si ga nece htjeti kupiti zbog velikih troskova zamjene baterije izmedu ostalog (pitanje u kojem stanju ce biti i sustav grijanja/hladenja baterije u tom trenu koji ako niste primjetili je kod vecine proizvodaca izuzetno kompleksan). Sto se vec i sad dogada (na moje pitanje preporuke EV-a za moje potrebe jos nisam od nijednog od kolega dobio odgovor). To je sustav protiv koji nije lose koncipiran dok ne dode do inflacije i/ili exploatacije. Najbolji primjer je upravo Njemacka. Ovdje gore se ljudi ne zamaraju previse sa posjedovanjem kuce ili automobila - bar se nisu dosad. Odkad se globalna situacija u svijetu promijenila cijene stanovanja i putovanja je porasla - drasticno. Posjedovat kucu, stan ili nov auto mogu samo oni bogati. Trenutacno se mnogi pitaju kako dalje pogotovo stariji ljudi koji su pred penziju. EV je samo jedna karika u lancu proizvoda namjenjenog trzistu hiper produkcije, brze zastare proizvoda i vece zarade za proizvodace. Simple as that.

BiH je blizu.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote