View Single Post
Staro 22.07.2015., 23:11   #12
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zato te i pitam, obzirom da si mijenjao softver, jesi li siguran da u potpunosti podrzava tvoj hardver. Ili obratno, kako ti je vec zgodnije gledati tu implikaciju.

Mozda je i do napajanja, ako si gazio masinu 3 godine, hm.

Ne znam kako si ti zamislio naci "koja je koja fizicka jezgra"; poturpijati procesor i nadati se da je ujetkan broj na njima?

Da, istina je da mozes "otkriti" topologiju multi-core procesora sto je poprilicno nemusto objasnjeno u Software Developer’s Manual (zapravo, ta informacija nema realnog znacaja vjerojatno ni za koga).

Sve u svemu, duboko sumnjam da se program za mjerenje temperature dublje bavio s tom problematikom, tim vise sto AMD ima svoju metodu mapiranja multi-core topologije.

Zasto to tebe uopce brine, nije da ces ih magicno otkljucati ili nesto u tom smislu, pa nije to AMD da mozes prelemiti jezgru kako je smijesno slozena.
Podržava.
Ne kužite me. Ovo nije problem. Ovaj problem je davno riješen.

Program za mjerenje javlja isto što i drugi tak da je to nebitno.

Ne pokušavam otključati (navodno su laserom odrezane), nego me zanima organizacija.
A i razlog eventualnom neslaganju sa službenom prezentacijom.

Budući da jezgre van lokalnog L3 bazena šalju podatke preko QPI sabirnice (ili kak već), bitno je kako će jezgre biti dodijeljene.
Na isti nači se lako testira koje su lokalne - zaključaš na određeni cpu i uspoređuješ ...
ZOX je offline   Reply With Quote