View Single Post
Staro 01.02.2012., 13:17   #121
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
Slažem se s ovim hertzovima ako bas mora biti novo...



Ako stvarno imas dvije zavojnice od 2.5ohma, spajanjem istih u seriju ces dobiti otpor od 5ohma a u paralelu 1.25 ohma....



200W je 200W isto kao sto je 100km/h uvijek 100km/h
Druga je stvar sto proizvodjaci imaju tendenciju "lagati" tj. "malo" uljepsati podatke o svojim proizvodima pa navode nekakve vršne ili maksimalne ili P.M.P.O. snage mjerene pri tko zna kakvim uvjetima distorziranja itd... i to na djelic sekunde jer bi inace riknulo!

Kada vidis da neko pojacalo daje xyz Watta pri 25% THD-a (Total Harmonic Distorzion) a drugo xyz Watta pri 0.01% THD mislim da nije tesko zakljuciti kakav zvuk ce dolaziti iz kojeg...



Poprilicno jednostavno...
pojacalo ima:
2x125W na 4ohma
2x250W na 2ohma
Manji otpor zvucnika -> vise snage iz pojacala
Taj dio je valjda jasan...

Uzmimo npr. zvucnik otpora od 4ohma... spojimo li ga na jedan kanal, pojacalo isporucuje u njega 125W
Ako taj isti zvucnik spojimo u BRIDGE, tj. na oba kanala pojacala svaki kanal djeli/vidi/osjeca pola otpora. Pola od 4Ohma je 2Ohma... Kako pojacalo na 2ohma ima 250W, a zvucnik je spojen na oba kanala, snaga koju dobiva zvucnik je 500W

I zato se kaže da kad zvucnik spojimo u bridge da on dobiva 4x snage nego kad je na jednom kanalu ;-)

-------
ps
znam da je na linku cetvero kanalac, ali princip je isti...
4x125@4ohma ili 2x500@4ohma

--------
pps
ovo pisem samo zato jer ste vas dvojica zakomplicirali toliko da malo tko razumije sto ste napisali
NHF
To sve sam tvrdio ali očito da nemam sposobnost na tako jednostavan način to objasnit.
Svaka pohvala.
Alvin je offline   Reply With Quote