View Single Post
Staro 15.02.2017., 00:06   #620
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Hm, sad baš tjeraš vodu na svoj mlin ali uzbrdo. Računaj da niti jedna trgovina u Zagrebu nema veliku zalihu procesora, možeš sam provjeriti telefonom i ako pitaš za veću količinu procesora u bilo kojoj trgovini tražit će te broj telefona jer, eto, gle vraga, moraju provjeriti kod dobavljača. A prednost Uzishopa je što barem znaš na koju okvirnu količinu možeš računati kod naručivanja. I rok isporuke je onda kod Uzishopa daleko kraći nego kod bilo koje druge trgovine ako se desi da dobavljači u Zagrebu nemaju procesora na skladištu.
Gle, poanta je da pisanje količine kod dobavljača je po meni krajnje neozbiljno. Ljudi kod nas nisu baš super inteligentni i automatski misle da ih je prodano recimo 100 komada, kao što je neko spomenuo na temi i potvrdio tu tvrdnju.

Kod uzija se čeka kraće nego kod drugih? Kako ako trgovina A i trgovina B naručuju od istog dobavljača iz Njemačke (primjer)? Zar plaćaju dodatni postotak na super express dostavu? Čisto sumnjam, pošto rade sa takvim malim maržama da su srušili tržište komponenata u cijeloj RH.

No, ako neko voli raditi sa 50kn profita na procesoru od 2000kn, onda ko sam ja da im sudim. Kako je i uz shipping takav posao isplativ ako je sve po Pe Es-u također nije sasvim jasno.

Samo da se nadovežem na poziv prema shopu. Upravo si kontadiktoran sam sebi, zašto misliš da ti pomaže info koliko je procesora dostupno kad ionako ćeš morati kontaktirati shop jer će ti 99% dati extra rabat na web shop cijenu ako naručiš više od par komada određene komponente. Znači uštedio si 0 minuta sa tom informacijom na webu uzija.

Samo gledajući i listajući ponudu kod uzija, sve je jasno, 90% komponenata ide preko narudžbe, znači nisu fizički raspoloživi u shopu. U isto vrijeme se 90% komponenata reklamira zelenom bojom kao Dobavljivo.

Mislim tak mi je svejedno kakva im je stranica, ali to pisanje količine je blesavo po meni jer tada bi svi shopovi u HR mogli postavljati po 1000 komada pojednih procesora raspoloživih kod dobavljača, odnosno više dobavljača jer shopovi imaju naviku i logično je da nemaju jednog jedinog dobavljača recimo i3-6100 procesora, već više njih.

Lp.
Nixis je offline   Reply With Quote