View Single Post
Staro 29.10.2018., 01:49   #173
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ako tako mora biti onda i7 non K i najjeftiniju Z370 mbo sa vrm coolerima, onda uključit MCE u biosu da mu sve jezgre rade max taktu koji je inače određen za singlecore
Tu cu odgovoriti cisto za info a ne tamo da ne spamam konfiguracije...

Znaci Gigabyte Z370P D3 ne radi sa non K procesorima tako kako si zamislio.
Max po svim jezgrama za procesore koji nemaju otkljucani mnozitelje je onaj koji je po difoltu
odredjen u samom procesoru tvornicki. U slucaju i7 8700 to je 4.3GHz. Jedna jezgra bosta na 4.6GHz ali sve ne !

Ploca ima MCE i on radi ali samo sa K procesorima !!

Ujedno utisci za plocu:

Solidan raspored svega na njoj osim 2 sata konektora okomita jer u slucaju duze graficke nisu upotrebljivi, ne moze se doci do njih.
Bios dosta shvatljiv, opcija na pretek i tu joj dajem plus.
Pasivci na maticnoj su odron.., zesci. Stavis prst na bilo koji oni federi to ama bas nista ne drze, drze sami sebe... mos klimat pasivce minimalnom upotrebom pritiska.
PCB je tanji 0.3mm u odnosu na s775 ili s1155 bar od onih ploca koje sam imao za usporedbu.
Zvuk solidan, tu se vidi neki napredak...

Ne grije se previse, temperature svega su OK, bar sa Freezerom 33, za stock cooler nebih znao jer nisam ni probao kao ni K proc.
Memorija i profili memorije rade ko iz topa uredno sve.

Sto se tice napona... tu mi je upalo u oko da 12v rail prijavljuje 13v ili 13.029v sa 6 razlicitih napajanja !?
To nebih primjetio ali kako sam saltao napajanja da vidim oce graficka imati manji coil whine, upalo mi u oko. Ostali railovi prijavljuju uredno i u dozvoljenim tolerancijama struju.

S obzirom da kosta nesto preko 800kn, osobno sam razocaran jer prije se za nesto sitno manje od 100€ mogla dobiti kvalitetnija ploca za Intela u starijim platformama.
Za K proc nebi je kupio nikad tako da MCE na njoj zapravo nicemu ne sluzi jer nije dovoljno dobra da se nosi s time... mozda za i3K bi bila ok.

Uglavnom nije negativno, solidna ploca ali za stock procesore i malo preskupa definitivno i ako oces sve posteno da radi valja imati dobar
cooler za cpu i obavezno dobro provjetreno kuciste. Mozda skidanje tih pasivaca pa stavljanje neke paste ili bolje "zvake" bi popravilo dojam
jer zbilja... ako pasivac nema postenu silu pritiska na chip kako ce preuzeti toplinu na sebe ?

Sto se tice i7 8700 uredjenog da dize max jezgre na 4.3GHz radi fino, vrtio sam malo testove, encodirao i naspram K sto je recenziran tu,
nema neke bitne razlike, negdje je uopce nema. Ne grije se nesto puno... doduse Freezer 33 ali opet cini mi se da su temperature s obzirom
na broj jezgri vise nego odlicne, zbilja solidan proc ali cjenovno mi nikako ne lezi, jednostavno je previse to love ako gledam testove Ryzena 2.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 29.10.2018. u 01:55.
silver_tip je offline   Reply With Quote