View Single Post
Staro 07.12.2017., 13:26   #54
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Ovo je iz Pcekspertove recenzije i5 8600k
"Impresivno, 8600K ovaj test odrađuje sasvim u rangu sa 7700K proceosrom koji je 4C/8T konfiguracije, uz to, tu je i sa i7-3930K i i7-980X procesrima (oba 6C/12T), a nije ni puno sporiji od Ryzena 5 1600 koji je 6C/12T. Visok takt od 4.2 GHz na svim jezgrama (Core Enhancement), očito doprinosi ovim dobrom performansama."

To objasnjava relativno visoku potrosnju u usporedbi s R7 1700. Bas me zanima da li ce to radit i na jeftinijim plocama, to je po meni veliki plus za intel jer iako su zakljucani procesori s tim forsanim turbom meni ni ne treba k model jer nebi ionako clocka do max jer 4.2 je sasvim dovoljno meni.

Problem je kod recenzija gdje napisu ono stock 3.6 Ghz, a procesor kuca na 4+ Ghz pa direktne usporedbe s Ryzenom nisu precizne, a s stock coolerom su vjerovatno temperature paklene ali posto je Tj 100 stupnjeva kod kofija to nebi triba biti problem.
Ovo me zanima jer sam FX konfu poklonija mladom bratu pa sad gledam novo. Realno meni su dovoljni I3 8xxx i R3 ili R5 4core, oboje imaju jako dobar upgrade path ali za Zena ce biti novih MBO za kupit jos nekoliko godina tako da ako slucajno rikne ne moram kupit precjenjenu polovnu plocu.
Ako je ovo tocno sta sam natrkelja sad nije mi bad kupit niti zakljucani intel kad i on radi na 4+ Ghz, a sad imaju i relativno povoljne procesore.


Na ovom grafu se vide jako male razlike u performansama stock vs oc kod intela.

Zadnje izmijenjeno od: suedamA obmaR. 07.12.2017. u 13:33.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote