View Single Post
Staro 06.10.2015., 11:52   #137
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Na prvoj stranici je objašnjeno samo razlika u microkodovima za SLAxx odnosno za SLBxx. Mene zanimalo ak ima koja razlika u tome sto se tiče peformansi. No, sad vidim da je svejedno. OC ionako ne mislim.
Citiraj:
Spominju se C0 i E0 procesori. U čemu je razlika?
Ukratko rečeno E0 procesori su noviji i imaju oznaku SLBxx
Također se vjeruje da su E0 procesori bolji overclockeri.
Nema se reći što više od ovoga, ali stvarno nema.
Možeš ti dobiti i C0 koji će se bolje klokati od E0. Čista lutrija.
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Pronašao sam na onoj stranici svoju matičnu i radi sa tim procesorom koji ja hoću ja staviti, E5440 (slika).

Ne mogu pronaći ništa što se tiče revizija za moju matičnu ploču. No, ovo mi pokazuje CPU-Z. Tu piše koja je revizija pa bih te zamolio ako mi možeš dati link ili reći ako će raditi Xeon na mojoj ploči.
Jednostavno: ako je naglašena revizija ploče onda je BITNA, ako nije naglašena onda je NEBITNA.
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Nakon što unesem te kodove u BIOS. Bude li onda matična radila sa Core 2 Duo E6550 ukoliko ne uspije sa Xeonom?
Ako se ne dogodi "viša sila" trebalo bi raditi.
Pod "viša sila mislim na: savijen pin uslijed rezuckanja socketa, ostaci plastike u socketu, uništen procesor uslijed pokušaja turpijanja novih utora ili ako dobiješ neispravan procesor (dobro ga pregledaj sa donje strane da nešto ne nedostaje)
Radit će i dalje sa E6550. Ti samo dodaješ kodove za novi procesor, ne brišeš ništa iz BIOSa.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote