View Single Post
Staro 05.12.2018., 19:29   #4175
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,798
Imam problem s buđenjem kompa iz hibernacije, već dosta dugo se s tim hebem, točnije s Maintenance Activatorom. Trebalo je neko vrijeme da dodjem do ovoga, pa pišem što sam sve radio. Komp se do danas i dalje budi. Zadnja točka je jedna izmjena u registryju pa ćemo vidjeti. Ako netko ima neki drugi savjet, slušam!


"powercfg -waketimers" kaže:
Citiraj:
Timer set by [SERVICE] \Device\HarddiskVolume4\Windows\System32\svchost.exe (SystemEventsBroker) expires at 17:44:42 on 6.12.2018..
Reason: Windows will execute 'Maintenance Activator' scheduled task that requested waking the computer.
Nadalje, ovo sam napravio:
Citiraj:
Control Panel > System and Security > Security and Maintenance > expand Maintenance section > click on Change maintenance settings. Uncheck the option that allows the PC to wake up.
Ako se u istim tim postavkama igram s vremenom kada da obavlja maintenance onda se to isto vrijeme mijenja ako izvršim "powercfg -waketimers" upit. Na ovaj način sam spriječio da mi se PC pali usred noći, barem nešto.

Deaktivirao sam wake timere u advanced power settingsima:
Citiraj:
PowerOptions > Advanced Settings > Sleep > Allow Wake Timers > Setting: Disabled
Dodao sam i key u registry za gašenje Maintenancea, ali đaba:
Citiraj:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\Maintenance. If this doesn't exist, create it. Create a 32 bit DWORD value named MaintenanceDisabled, if it is not already there. Set it to 1. Then reboot your computer. This will disable the automatic maintenance.
U Event Vieweru filtriram system log i tražim samo "Power-Troubleshooter" pod event source - nalazi uvijek isti event, uvijek u različito vrijeme (valjda buđenje kompa s moje strane) i uzrok je uvijek unknown tako da mi to ne govori mnogo.

Zadnje što sam probao je u Task Scheduleru (run as admin):
Citiraj:
Open the "Task Scheduler" and go into the tree as follows: Microsoft\Windows\UpdateOrchestrator\Reboot. Right click -> Properties -> Conditions -> Uncheck "Wake the computer to run this task"
Problem je što navedenu izmjenu ne mogu sejvati, nakon klika na OK izbaci mi onaj malo popup za unos usera i passworda.

I ovo sam napravio za slučaj da se štogod promjeni, to ću tek testirati ovih dana:
Citiraj:
edit the registry Key hkey_local_machine\software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WinLogon and modify PowerdownAfterShutdown and change it to 1
Imam filing da sam to već radio nekad prije, nisam siguran.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote