View Single Post
Staro 09.08.2007., 03:54   #12
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Gledaj - rad na 30" monitoru je sve osim "suvišan i kontraproduktivan". Očito nisi ni prismrdio takvom modelu, pa ni ne znaš što takva rezolucija znači za ugodan i ultra produktivan rad. Igre su nešto drugo, no ljudi koji kupuju monitore od 11k kuna uglavnom imaju i za najnovije kartice (a u tom slučaju dobivaju nenadje*ivu uživanciju - gaming na 30" modelu je nešto predobro).

To što se tiče 30", a ne znam da li je tebi jasno da 26" / 27" modeli imaju apsolutno jednaku rezoluciju kao i 24" modeli? Radna površina na tim modelima je IDENTIČNA.

Uostalom zašto ljudi ne bi spominjali 30" modele? Ti si odlučio da je to suvišno, pa tako treba biti, ili....? Ti si pokrenuo raspravu apsolutnim terminima poput "najbolji koji postoji" (što je naravno glupost, to se ne može reći za niti jedan monitor - može biti najbolji samo za određenu vrstu korisnika / namjena, ali nikako takav apsolut...)

Vidim da se opet vraćaš na to kako je BenQ FP241W najbolji monitor - e pa zaokruživao ti ili ne on to jednostavno nije. Postoji gro boljih monitora s 1920x1200 rezolucijom koji su kad sve namjene zbroje opet daleko bolji od BenQ FP241. Možeš ti zbrajati i izokretati koliko ti srce želi, ali to je jednostavno tako.

Uostalom ti apsolutno NIGDJE nisi rekao na koji način si ti "zbrajao", već si rekao, citiram:

Citiraj:
Autor Uniks Pregled postova
...da je ovaj model najbolji LCD monitor koji trenutno postoji
Da se razumijemo - BenQ FP241W je dobar consumer monitor, i ja bih ga preporučio prije konkurentnih Samsung / Dell / HP modela (znači Dell 2407WFP, HP LP2465 itd.), ostalom to sam više puta i učinio (pa i na ovom forumu, zadnji put baš jučer - prekjučer), ali govoriti kako je to "najbolji LCD monitor" je pogrešno, neozbiljno, navodi ljude na netočne informacije i potencijalno krivi izbor (ovisno o njihovim potrebama / namjenama). Mogao si jednostavno napisati "ja mislim da je ovo najbolji monitor za mene" i gotova stvar, ali ovako...

Uostalom izašla je novija verzija tog modela, s unaprijeđenom vrstom MVA matrice, tako da si i tu falio - stavio si slabiji BenQ model kao "najbolji".

I btw. užasno me zanima na koje to recenzije ciljaš kad kažeš "čitao sam sve relevantne recenzije koje sam našao na netu"? To me stvarno užasno zanima (budući da je 99.9% recenzija na netu sve drugo prije nego "relevantno"..
gorluk je offline