View Single Post
Staro 05.06.2018., 11:57   #8
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Polip Pregled postova
Slažem se, ne treba škrtariti, nego omogućiti kvalitetno rješenje. Testirao sam mobitelom signal i brzine download-a nisu nešto, 10-ak MBpsa na bazenu te 7-8 Mbpsa unutar kuće. Da li bi po vašem mišljenju umjesto Tela 2,trebalo staviti vanjski router s 4g antenom na bazen pa onda vratiti signal kabelom u kuću. Koji bi uređaj u tom slučaju preporučili ?

Hvala
Bez detaljnijeg uvida u situaciju (jačina signala i opterećenje bazne stanice) teško je nešto preporučiti a da može poboljšati trenutno stanje.
10-tak Mbita sa mobitelom može značiti ili da je bazna stanica dosta opterećena ili da je problem sa signalom. U prvom slučaju se ništa ne može napraviti sa korisničke strane. U drugom slučaju moguće je vanjskim uređajem dobiti bolje parametre.


Citiraj:
Autor Polip Pregled postova
To je više automotive rješenje.
Ja bih preporučio wAP LTE kit (jeftinija opcija) ili SXT LTE kit (skuplja opcija, možda još nije dostupna ali bit će uskoro. 2 LAN porta, usmjerenija antena, veći gain, mogućnost napajanja dodatnog vanjskog uređaja sa drugog LAN porta, dva micro-sim utora za eventualni backup link, 150/50Mbit DL/UL).
__________________
Matta je offline   Reply With Quote