View Single Post
Staro 25.01.2023., 06:08   #1957
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
To su te windows admini istrenirali? Tak je, kak je source napisan, tj. ak je source tu: nije tu tak kak je, nego je tak kak ti veliš da mora bit.

Kernel ima bolji HW support. Sve ostalo, kak Strojnica veli "sustav koji danas zovemo linux" (lol) je napol GNU a pol freedesktop špageti.
E sad, nekom takav sustav valja, nekom je trash. Kak bi se reklo o ukusima se ne raspravlja. Ali da bum ja na svojem serveru ovisil o redhat-u, ni mrtav.
Ak bu kernel sutra ovisil o libsystemd i signed "standard" initramfs i k-dbus etc, to je za mene gotov projekt, nemam s tim kaj delat.
Usput, 6.1 je OK kernel, za sad. Pratim 6.2 ali neda mi se igrat dok je nestabilan.

LoL....Linux iskustvu me istreniralo godine na svim mogucim distrama ali svijet vidis kad dodes u veliko okruzenje gdje svaka tehnologija dode do svojih granica - bilo tehnoloskih bilo ljudskih. Bilo koji oblik extremno lijevog ili desnog razmisljanja nije dobar za nikog. Nemoj biti jedan od Linux purista - takvi useru stvari za sve. Svijet nije crno-bijel
tomek@vz je offline   Reply With Quote