View Single Post
Staro 02.01.2016., 23:16   #139
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Pazi samo da ti ne bi preraslo tih 5k kn u normalno idućih 10 godina.
Što duže radiš nešto, to ćeš manje hrabrosti i motivacije imati za preokrenuti priču.

Da su mi ponudili u Ericssonu 1000€ plaću, ostao bih u HR. S onih 4700+pokaz u početku bih imao manja primanja nego kao student na istom radnom mjestu. Za polovni bicikl bih morao štediti godinu dana. Ovdje sam u godinu dana platio autoškolu, kupio auto, u 6 mjeseci napravio autom 12k km i pritom ispario podosta goriva, namjestio trosoban stan i kupio bicikl. Stan nisam kupio već ga iznajmljujem, ali i to isto košta sa svim davanjima 800injak € mjesečno.

U životu je uvijek bitna ta famozna "vaga", tj. da balansiraš između uloženog i dobivenog, bez obzira bilo to u HR ili vani.

Kad usporedim [da mi iz HR fali familija, ispijanje piva vikendom sa starim prijateljima, ekipa uvijek spremna za sjesti na bicikl, brdo iznad glave za bicikliranje] sa svime što u DE imam i što sam "stvorio", kako se popularno voli reći, potonje prevlada ovo što mi nedostaje.

Simple as that. Pri tome zadržavam otvoreno razmišljanje, moguće je da mi za 6 mjeseci dopizdi i da se vratim u HR. Ne planiram na veliko, ne zanima me hoću li kupiti kuću ili ferrari, već mi je bitno da ak me spukne kupiti 10 RPijeva i složiti si kod kuće IoT, da si to mogu i priuštiti, a ne da moram štediti dva mjeseca i da me u međuvremenu prođe volja, primjera radi.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote