View Single Post
Staro 06.01.2018., 22:20   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Baza u excelu vs access

Trebam napraviti bazu za izradu procjene rizika

Dobro baratam excelom i do sada sam baze radio u excelu no kao što znate, excel nije baš dobar za baze
U accessu imam vrlo malo prakse, ono znam neke sitne temeljen stvari ali ne i stvari tipa kreiranje izvješća

Ono što mi treba je baza radnika koja se lako da unaprijediti s novim podatcima o radnicima (tipa promjena organizacijske jedinice ili mjesta rada) te brisanje i dodavanje novih radnika.

Do sada je to izgledalo ovako: imam bazu radnika u excelu i kad dođe novo stanje u excelu, ja radim kopiju baze i onda u njoj uz pomoć formula countif i vlookup tražim dupliće te ih onda kopiram u postojeću bazu no problem je da većinu kopiranih stvari ne provjerim što se sve točno promijenilo jer bi za takav posao trebalo jako mnogo vremena

Drugi najgori dio je što sve moram onda kopy-pejstat u word i slagati ručno tablice a a u stvari bi trebao izvješća tipa da označim da radnici pripadaju određenim grupama i onda da se automatski generiraju izvješća za te grupe (recimo da mi se u dijelu izvješća pobroje sva radna mjesta su u toj grupi, pa onda ukupan broj radnika (jer neki možda imaju isti naziv radnih mjesta) i sl. podatci)

Da li se takvo što može napraviti nekom automatikom u accessu?
Inače neznam programirati tako da bi tablice trebale biti što jednostavnije
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote