View Single Post
Staro 28.11.2014., 13:33   #149
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Nije nitko rekao da će to napraviti. U odnosu na manuelov prijedlog moj je jednako izgledan. Sad da oni u skorije vrijeme dižu pentium na rang i3, pa to tek nema smisla s bilo kojeg kapitalističkog stajališta

---

Ako naprave takvu promjenu da se odluče na trojezgreni procesor, zašto ne bi to mogli? Uopće ne pričam o neispravnim četverojezgrenim procesorima, već o punokrvnim trojezgrenim. Da, zbog kapitalizma se to neće dogoditi, trebali bi promijeniti toliko u odnosu na dosadašnju arhitekturu da im to neće donijeti dovoljno para u džep. Je li teško izvesti? Nije, imaju oni kapaciteta.

Ne moraju niti arhitekturu u šustini mijenjati, samo način povezivanja internih komponenti procesora (da se neki cachevi ne dijele na parove jezgara primjerice).

---

Intel HT nije ništa drugo doli modifikacije načina kako postojeći HW upravlja dretvama, tj. u samom HW je napravljena korekcija instrukcijskog i registarskog dijela kako bi se omogućilo da potpuno istim HW jezgrama, cacheu (itd.) pristupaju dvije dretve po primarnom principu "ono što ne koristi #1 koristi #2", iako u stvarnosti malkice drugačije. Koga zanima, štiva ima.

Da Intel hoće, bez problema bi napravio tako nešto. Cirkusarije, kažeš. Bile su cirkusarije i kod AMD x3 procesora ak se mene pita.

EDIT: Najbolje da su igre onda optimirane kako kažeš 2, pa 4 jezgre, da se nastavi potenciranje s bazom dva i da se uskoro počnu optimirati za 8 jezgri, jer sve između ne predstavlja neki smisao. To što su aplikacije i programi optimirani za ono što je trenutno na tržištu samo govori o loše implementiranom optimiranju.
S druge strane, je li moguće da sam čak ovdje na forumu pročitao da je skok kod AMD-a sa 2 na 3 jezgre u igrama donio najveći i najisplativiji skok, dok skok sa 3 na 4 daje relativno mali rast performansi? Da, bilo je spomena o tom fenomenu.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 28.11.2014. u 14:24.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote