View Single Post
Staro 21.07.2018., 20:08   #1
Exen
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 4
Noctua NH-D15/Fractal Define R6/Airflow

pozz ekipa,dakle novi sam ovdje pa imam jedno pitanje. nisam experta za my own build pa posto imam u planu napravit novu konfu doso sam do zida da tako kazem, dakle muci me airflow u kutiji. od komponenta planiram uzet i7 8700k, asus maximus hero x, corsair vengeance lpx 16gb 3200mhz, hladnjak noctua nh15d,asus strix 1080ti oc, seasonic focus 850w 80plus gold, samsung evo 970 nvme 500gb i sve to u fractal define r6 spremit.e sad muce me ventilatori. kako i gdje ih smjestit da bude najbolji airflow. prvo sam planiraoneki aio cooler al sam na kraju odustao od toga jer onak od milju procitanih recenzija i svega mislim da to ipak nije za mene. pa sam preso na air cooler od kojih je naravno noctua onak recimo favorit medu svima ostalima (u chromax verziji izgleda odlicno) e sad da se vratim na airflow. kuciste samo po sebi je bomba, ima mjesta, mogucnost onog prednjeg djela za hdd ove preselit iza pa se dobije fini prazan prostor, jedini mozda minus da tak kazem je da je zatvoreno spreda, mislim jesu vrata i onaj centimetarni otvori za usis al opet od procitanog itd najbolja solucija je s
otvorenom stranom. znaci planirao sam napred stavit 2x140 corsair ml sp ventilatora, a sad gore i nazad? nazad bi vjerovatno neki af od 140 nadam se dobro odradio svoj posao, dok je gore vec malo drugacija prica. znaci gore se nalazi izlaz s plasticnom resetkom i mrezicom.vjerujem da bi tu takoder dobro sjela 2x140 corsair ml sp. da ciljam vise na pozitivan tlak unutra ili? mislim opet znam da po ovom 2 ulaz 3 izlaz ne igleda kao da bi trebao postic pozitivan tlak ali opet vidio sam na tubeu da to nije mjerilo za postizanje toga, vec kakvi su ventilatori, kolko uspiju vuc ili izbacit itd. znaci ima li netko nekakav prijedlog, gdje grijesim, kako postavit bolje taj airflow? i naravno isplati li se uzet mozda deliddan cpu pa da temp na samom posetku bez obzira bude manja. unaprijed hvala na svakom odgovoru, nadam se da nisam pogrijesio temu
Exen je offline   Reply With Quote