View Single Post
Staro 12.04.2017., 20:17   #23
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor DraŽ Pregled postova
Zašto ne prebaciš taj SSD što ti je skroz gore, sa stražnje strane kućišta, ispod matične. Moj Arc XL ima tamo 2 dedicated mounta za SSD-ove, tamo sam i prebacio trenutni ssd i novi koji mi je došao prošli tjedan. Tako bi ti ostala 4x 3.5" diska sprijeda, te mogao bi skinuti jedan disk cage. U konačnici bi imao bolji airflow, preglednije kućište i više mjesta.

Fractal R4 nema lakši sistem mountanja diskova ispod matične kao ARC XL, ali ima rupe za zašarafit dva diska:



"Now Fractal Design includes two more 2.5″ HDD/SSD mounts onto the Define R4’s motherboard tray. These mounting holes are located to the lower rear portion of the motherboard tray itself (I marked these holes with green arrows). The location of these mounting holes will make installing/replacing the 2.5″ HDD/SSDs here a complete pain in the butt and impossible once the motherboard and PSU is installed into this chassis." - Legit Reviews

Što se tiče pozitivnog/negativnog tlaka unutar kućišta, čitao sam o tome i nisam baš siguran da je to toliko važno u praksi kada se koriste low rpm system fanovi. Ja sam imao do danas 4 ispušna i 3 usisna (Upravo sam jedan ispušni maknuo jer mi ne treba), prašine se jako malo uhvati u roku nekoliko mjeseci rada. Nakon tih svakih par mjeseci, filtre i kućište ispuhujem sa kompresorom. To je sve beznačajno u odnosu na recimo moj stari Chieftec Tower koji je bio magnet za prašinu.
Palo mi je na pamet to za ssd, odavno, ali tada sam jos ima 2 ekstra hdd-a. U medjuvremenu jedan je krepa a drugi sam proda... Sad bi bilo zgodno staviti ssd iza maticne ali onda mi ostaje 4 hdd-a a samo se gornji hdd cage
moze skinuti ako se ne varam . Ionako uskoro ssd ide u prodaju i dolazi m.2. Jedan hdd cu sigurno isto prodati i onda ce bit moguce maknuti gornji cage i tako dobiti puno bolji air flow...

Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Sigurno ti je pozitivan tlak ali zadnji vent usisava prasinu vise od negativnog tlaka, zatim vruci zrak iz grafe gura nazad u kuciste a ne van , sve u svemu vise stete neg koristi , zapalite mirisne stapice u kucistu da si vizualno docarate sto se dogada
...
Jep, doslo mi do glave da bi na ovaj nacin moga imat samo vise prasine u kucistu pa sam vratija kako je i bilo...

Citiraj:
Starija slika dok sam još imao GTX 570, TX650 i Sandya, ali ventilatori i njihov raspored se nije mijenjao. Jedino sam danas maknuo ventilator pod brojem 4.

Bogme imas dovoljno ventova, vise nego ja kad sam ima Antec 1200 - a u to cudo ih se moglo montirati masu
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote