View Single Post
Staro 04.11.2019., 15:19   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
UPS gori a baba se češlja

Pozdrav svima,

situacija je sljedeca - uredjaj je de facto "all in one" PC (radi se o medicinskom uredjaju) koji u peaku vuce ~130W.

Poanta UPS-a je da izdrzi 3-4 minute kada stroj treba prebaciti s mjesta A na mjesto B a neoportuno ga je gasiti i paliti because of reasons.

E sad, vec je treci UPS (svi do 100€) izgorio pod nerazjasnjenim okolnostima. Jednostavno, korisnik nakon nekog vremena javi - UPS se ZAPALIO. Nota bene - to se nikada nije dogodilo prilikom transrefa, nego jednostavno tokom normalnog rada dok je bilo napona.

Takoder, kada se uredjaj seli, nije pod nikakvim loadom, nego je u idleu, pa trosi manje od tih 130W.

Napajanje je standardno ATX, ima ~250W nazivne snage (čunga lunga type).

E sad - je li problem u UPS-u generalno (klasicno je spojen na molex, nema nikakve dodatne logike iza jer je uredjaj embeded XP i u principu se ne moze nista instalirati/podesiti), ili je preslab (mislim da je najslabiji bio ~400VA), ili je problem negdje drugdje a ja ga ne vidim, pa bi trebalo uzeti:

a) puno bolji uredjaj (recimo da cijena nije u pitanju)
b) uopce ne UPS nego nekakvu drugu đakoniju koja bi omogucila gore navedeni transfer

Zahvalan na svim prijedlozima i komentarima,

B
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote