View Single Post
Staro 17.03.2017., 18:52   #6809
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ne bu ti niti jedan trgovac dao novo jamstvo ako to ovlašteni servis i uvoznik ne odobravaju. Prije ćeš ići na privatnu tužbu sa trgovcem nego će netko ti davati novih 24mj garancije za mob koji nema garancije.

U servisu koliko znam, garancija na zamjenjene dijelove ide 6mj ili do kraja jamstva mobitela. Tako je i na laptopima, TVima itd.
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Dakle, meni su na LG G2 mjenjali matičnu ploču. Dobio sam novu garanciju 24 mjeseca. Amen.

Znači da ponovimo za ostale: radilo se o LG G4 mobitelu kojemu je na servisu promjenjena matična ploča. Mobitel je predan i preuzet kod trgovca i djelatnik kod trgovca je tvrdio da se garancija rješava sa servisom odnosno da ne ide nova garancija na uređaj bez obzira što je promjenjen bitan dio.

Trgovcu je poslan prigovor na nepoštivanje ZOO te nakon zaprimanja istoga dobio sam poziv od trgovca da mu pročitam fizički IMEI sa mobitela da bi poslao novu garanciju. Par dana kasnije došla je nova garancija orginalna od LG.a sa pečatom i potpisom od trgovca.

Tako da moj savjet - promjenjen bitan dio, a trgovac tvrdi da nema nove garancije -> prigovor na nepoštivanje ZOO.

Drugi primjer koji sam prije imao je bilo sušilo za kosu, ali je voditelj poslovnice bio razumniji od djelatnika u tom slučaju pa je popunio novu garanciju (a sušilo bilo u potpunosti zamijenjeno). I u tim primjeru je djelatnik nave: ne, vrijedi vam postojeća garancija.
Forace je offline   Reply With Quote