View Single Post
Staro 27.08.2012., 22:23   #131
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor shoki Pregled postova
ček, jesi ti uopće čitao postove ili si samo proletio gledajući slike?
u tom se postu vlasnik čudi kak mu je ispala slika jer toga inače nema, slika je potpuno jednolična i zaključuje da je do fotića.
Kune se lik da se to tak uopće ne vidi...
Jesam, i te tvrdnje vlasnika su mi smijesne jer se zna kako TN izgleda u ovakvim testovima. Svaka TN matrica tolike dijagonale bez iznimke ce izgledati gore tamnije a dolje isprano. Odvrti Lagom test na bilo kojem TN-u i videt ces zasto

Citiraj:
Autor Verbum Pregled postova
Ne slažem se sa gore navedenim te mislim da su to priče za malu djecu koju pričaju ljudi koji nisu koristili 27" TN monitor.
Prešao sam sa 22" na 27" TN koji mi je trebao radi posla i mogu reći da sam se preporodio. Ove tvrdnje da su pikseli veliki po meni su smiješne i stvarno neznam tko ih izmišlja.
Namjerno sam išao na TN jer je meni na mojem monitoru (LG E2750) piksel možda čak malo i "premalen". Odnosno veća rezolucija na ovoj veličini nikako mi ne bi odgovarala.
Pa ovako, i ja bih mogao reci da su tvrdnje kako je "sve iznad 1920x1080 na 27" nakaradno" price za malu djecu, ali kako je to stvar misljenja, i najvise udaljenosti od monitora mogu samo iznositi cinjenice a to je da 27" 1080p monitori imaju najvece piksele. Nekome to mozda odgovara, netko mozda zeli drzati monitor dalje od uobicajene udaljenosti, ima slabiji vid, ili ga mozda korisiti kao i TV ali u tom slucaju po mom misljenju bolje je ubosti onda nekakav 26" TV sa IPS panelom. I dalje stojim iza toga da je 27" TN najgori izbor. Ne zato sto su nuzno smece nego zbog ostalih dostupnih opcija.
Rista je offline   Reply With Quote