View Single Post
Staro 16.01.2008., 03:45   #52
brainformat
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 10
ovako ljudi, oni koji još nisu kupili pci wlan kartice, NEKA NE KUPUJU!!!!!
zašto? zato što postoji puno jednostavnije i jednako jeftino (i jeftinije) rješenje.
ovako: kupiš usb wlan dongle, staviš ga u fokus neke sfere (padela, poklopac, - meni je odlično poslužila mreža od starog ventilatora) kao reflektora i to je to!
ne znam koliko mi to pojačava, ali uzmimo ovako - na 250 m hvatam signal sa 90tak% bez čiste vidljivosti... postat ću slike čim ih napravim
zašto je ovo bolje?
prvo - ako kupujes karticu, nije ti bitno da li je usb ili pci - jednako kostaju
drugo - kabel... ako hoces imati komp na vise od 3 m od antene, onda moras kupovati jaaako skupe kablove, pa lemljenje, pa konektori.... kod ovih ih kacis na normalan obican usb kabel i to je to. ako hoces imati antenu vani, samo izoliraj dongle i spojeve kabla. ja sam koristio celofan za umotavanje hrane (onaj tanki)
nije dobro previse zamotati dongle, jer smeta signalu. pogotovo ne cijelog umotati izolirkom... spojeve mozes s cim god hoces... i to je to...
fokus trazis tako sto sve prikopcas i onda polako trazis gdje ce najbolje primati, ili se malo potrudis i izracunas... i to je to...

ove slike nisu moje, ali tako to otpr izgleda...


brainformat je offline   Reply With Quote