View Single Post
Staro 09.09.2019., 08:55   #2627
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@nub

Tnx gospon FerrZG bi trebao biti stalni član ove teme a ne gost

Upravo tako. Bottara je u par navrata ušao u DRS i onda usro. Dobar prosječan vozač kojeg je posralo uletit u top momčad preko noći kad je Ros ošo u penziju. On me uvijek podsjeti na Koltarda s tim "ide mi/nejde mi". Čim su rekli "zis iz jour vin" rekoh makaki. Ham nije uspio, di ćeš ti...

Na Monzi postoje minimalno 4 mjesta za overtake, a ne 2. Samo što Ferarijev top speed Mečka nije skinuti ni sa DRSom.

Ham je iz Parabollice izlazio sa +0.6 iza Leca. Na prvom apexu nakon S/C ravnine, bio je 0.5 iza. Dakle gain sa DRSom i bržim gumama je bio 0.1s.

Jedino gdje je Ham grabio je bio S zavoj prije zadnje ravnine (nakon druge DRS zone) jer je kroz taj S išao brže od Leca zbog guma.

I onaj pokušaj kad ga je Lec bacio sa staze, bio je zato jer je Lec malo kliznuo a Ham bolje izašao iz prvog Apexa. No opet Ferkanov top speed je izvukao stvar.

Jednostavno, ovu utrku je Ferrari mogao izgubiti samo greškama vozača ili greškama u taktici. Kako neko reče (aski?), lani je Kimi spušio zbog žutih guma pa su ove godine išli na bijele.

Na kraju i Vettel je u svoj svojoj nesreći opet nekako pomogao Lecu i timski ovdje odigrao jer je dao dobar feedback kako će se Hard gume ponašati u utrci.

Sve u svemu, koliko sam sretan zbog Leca i što je Hama nasapunao, toliko mi je krivo za McLaren da imaju 1 bod u 2 utrke... jedva. Sad je već mogla bit stotara...

@Prki

Izgleda da je tako. Ali nije. McLarenove tegobe su počele 2012 godine. Pokrenuo ih je odlazak Hamiltona. Sve kasnije je bila lavina koja se nije mogla zaustaviti više. Nemotivirano ljudstvo u inženjeringu, dotrajali šefovi sa zastarjelim idejama i konceptima, britanska tvrdoglavost itd...

Kasnije i Alonso, i Honda, i Krmak... tek ove godine nakon 2012 počinju ličiti na momčad. Prvi puta da je zabilježen veliki step forward.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 09.09.2019. u 09:09.
Brko je offline