View Single Post
Staro 06.11.2012., 00:28   #1582
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Konkretno, ovog s Nvidia grafom i Intelovim procom sam kupio bratu prošli tjedan, iako mi je prvi izbor bio ovaj ispod (Kombinacija quad proca i ATI gafe). Međutim, za plaćanje karticama je razlika u cijeni bila prevelika da bi mi se isplatilo uzimati skuplji. Ja sam platio E-1 (to je ovaj prvi) u Micronisu 3400, Diners na 12 rata. Za gotovinu bi se mogao naći i za manje.

Kaj me impresioniralo kod tog laptopa, ono vrijeme koje sam ga korsitio, je super izdržljiva baterija (zbog integrirane grafičke u procu koju koristi u 2d prikazu), laptop je hladan i uopće se u radu ne čuje, u igrama se vent upali ali u globalu jako tiho to sve bude. Ekran je solidan, nema velike kuteve gledanja, ali su boje jako žive kad se namjesti ekran kako pojedincu odgovara.

Također, mnogi su mi preporučili kombinaciju dvojezgrenog procesora s većim taktom prije quad-proca s manjim zbog dva razloga:
1. Većina aplikacija (Igri) većinom koristi potencijal samo dvije jezgre (pa onda brži takt je bolji)
2. Grafička u tom laptopu ni ne zahtjeva jači proc, taman je dovoljan za ono što ona može pokrenuti. (Napominjem, to su mi savjetovali ljudi koji bi se u to trebali kužiti više od mene)

Od igara, PES vrti na high bez problema, FIFU također (naravno obje igre 2013). Brat igra Cod2 (da, još uvijek) i na nekom LAN-u su mu fps-i išli do 600, ako to nekome nešto znači.

Planira se uzeti i produljenje garancije, ali to tamo za nekih 11 mjeseci. Acere je pratio glas nepouzdanih, ali u zadnjih par godina znam nekoliko ljudi koji imaju navedene laptope i nikome nije crklo ništa. S druge strane, znam dosta ljudi s krepanim Toshibama, HP-ima i Asusima.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote