View Single Post
Staro 13.10.2008., 15:53   #268
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Ogorčeni T-Com korisnik

Pozdrav B.Net-ovci

Evo, nakon dugih, mučnih i gorkih godina korištenja isključivo i samo T-Com usluga, bilo bi vrijeme za promjene.

Koristim telefon naravno njihov, i ADSL (2Mbit/10GB).
Mjesecima već tražim nešto drugo, gledam na netu, nazivam službe, raspitujem se, informiram, sve smo da nađem operatera i providera koji će mi (za razliku od T-Coma) naplatit samo ono što iskoristim, tj da ću za svoje novce dobit ono što sam platio, što u tcomu nije slučaj.
Od 60kn pretplate za telefon (pričo ti s nekim il ne), do neobjašnjivo ogromnog prometa na netu koji je već u startu skup sam po sebi.

Inaće sam u Remetinečkom gaju, ako to kome šta znači, pa je situacija ta da mi nisu dostupni ni AMIS (koji bih najradije uzeo), ni METRONET.
Iskon ima ok ponude, ali tu je i druga stvar, treba mi i TV, tako da su u obzir došli jedino Metronet i B.net.
Htio bih uzeti sve od istog operatera, da ne plačam na sto strana, a i takvi paketi su u pravilu jeftiniji neg da uzimam tv od jednog, net od drugog itd...

B.net ima stvarno odličan taj 3D paket. Kolko sam shvatio, 225kn za sve.
E sad tu dolazimo na detalje koje mi nitko u B.Netu ne želi baš precizno izgovorit, pa da se obratim direktno korisnicima. (i btw, pročitao sam svih 7 stranica foruma, tako da sam otprilike dobio predodžbu kakav je B.Net)

Dakle, u tih 225kn:
1. dobijem 2Mbit vezu i flatrate. Kolika je nadoplata za recimo 3Mbit? Može li se to uopće? Ne mogu nać na njihovoj stranici taj podatak.

2. što je sa tim pustim modemima, ima lošijih i boljih? Vidim tu od 14-29kn. Jel se isplati taj kao bolji uzimat, po čemu bolji u biti, u čemu je caka? Imam jedan komp doma, ne trebam ni wlan, ni neke dodatne routere, baš ništa, pa ne znam kolko je to bitno za moj slučaj.

3. ti modemi, plača se svaki mjesec tih npr 14kn?

4. na tu cijenu od 225kn, da li plačam još išta osim najma modema? dakle mjesečno da li ti frknu nutra još kakvu cifru pa skužiš kad je već kasno. osim naravno i poziva prema mobitelima.

5. kakva je veza, jel često puca, jel bar donekle pouzdana. Kakav je ping, zaigram tu i tamo prek neta, makar to je najmanje bitno zapravo.

Eto to je recimo najbitnije što me zanima. Stvarno sam već lud, i svi ukućani doma, mjenjali smo pakete za net već neznam kolko puta, stalno neki neobjašnjivi računi, a o telefonu da ne pričam, 60kn ti naplate zato jer na računu piše T-Com.

I to me interesira u biti, imate li kakvih loših iskustava sa tim računima, neobjašnjive neke cifre i tome slično, jer mi je već dosta preznojavanja svaki put kad vidim čestitku od T-Coma u kasliću.
Eto, pa tko ima volje, nek napiše neke dojmove, dobre i loše, čisto da se informiram, jer nisam pametan više.

Atrax je offline   Reply With Quote