View Single Post
Staro 23.01.2018., 14:07   #674
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Evo ga, nakon planiranja i skupljanja dijelova od 8.-12. mjeseca, konfa je kompletna i konačno sam našao vremena da to poslikam. Pa evo kratki review komponenata.

CPU: Intel i5-6500 3.2GHz + CoolerMaster MasterLiquid 240 Lite AiO
GPU: Sapphire Nitro+ RX 580 8GB Special Edition
MBO: MSI B250M Mortar Arctic
RAM: Crucial Ballistix Sport White 8GB 2400MHz
PSU: Corsair TX550 80+ Gold 550W
Kućište: InWin 301 White
HDD: WD 1.5TB WD15EADS
SSD: PNY 120GB
Dodatno: 3x Corsair AF120 White LED, RGB LED Strip 150cm, sleeved ekstenzije 24-pin + 1x CPU 8-pin te 2x 4-pin M na 1x 4-pin Ž.






Bilo je to jedno lijepo iskustvo jer si čovjek nađe zanimaciju u životu. Prije kupnje kućišta sam prostudirao sve u milimetar što se tiče žica, kablovinja, mjesta za kablovinje itd...

Srećom, uletio sam u onaj blagi pad cijene pa sam piknuo grafulju dok je bila normalna cijena (2500kn keš, 2650kn kartice). Radi se o RX 580 Nitro+ 8GB Special Edition.
Ne vrti se vent kad je u idleu pa se ne vidi sva raskoš LED plavih ventova na njoj

Što se tiče ostatka kompa, nekako sam se dočepao i Ballistix White RAM pločice taman prije poskupljenja. Razmišljao jesam prijeći na Ryzen 5 1600 + matična sa 3000MHz RAM, ali to bi bio dodatni trošak od 100€ što se ne isplati trenutno.

Kućište - apsolutno sam oduševljen, iako je bilo lošijih recenzija zbog određenih boljki (ventilacija), ali s obzirom da sam iza provlačio kablove i odspajao konfu par puta kompletnu da napravim plan razvlačenja kablova, uz malo muke i truda sve to izgleda sada pic-pic.

Temperature samog računala i grafičke te CPU-a su odlične. Grafa ne prelaze 70 stupnjeva u full loadu po 2-3h, CPU ne prolazi 45 stupnjeva (Cooler Masterov MasterLiquid Lite 240 je odličan izbor, osim efektivnog izgleda, zadovoljan sam performansama - preporuka).

Malo doduše kvari dojam ovaj naponski kabel koji ide prema grafulji, tu ću probati doći do extension sleeved kablova ili direktno kabla za napajanje, ali otom potom. Što se 24-pin i CPU kabla tiče, kolega sa foruma (perich) mi je uletio ko budali šamar sa te dvije ekstenzije
Tu su i detalji tipa naletio sam na SATA kablove koji su prozirno-bijeli, ne vide se uopće al nema veze to je meni za gušt da znam da su tu
Jako sam zadovoljan i miran sada par godina, eventualni upgrade će biti procesor i RAM kada za to bude potrebe.

LED strip je tipični aliexpress strip, koštao me samo 50kn, a dobio sam 150cm sa daljinskim upravljačem. RGB osvjetljenje, sa kontrolom brzine paljenja i gašenja te sa hrpom boja na biranje. Odlična stvar, malo kvari dojam jer strši, ali bolje ne može jer se drži sa malim magnetićima, ne želim sa obostranom trakom lijepiti da ne uništim kućište.

Zadnje izmijenjeno od: Nixis. 23.01.2018. u 14:20.
Nixis je offline   Reply With Quote