View Single Post
Staro 29.06.2009., 09:41   #95
HrvojeC
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Gumby Pregled postova
Ima tko kakvih iskustava s Nikonom D5000?
Čini mi se pristojan aparat. Naletio sam na oglas u kojem se prodaje u kitu s 18-55 VR objektivom i sa gripom za manje od 5,5k kn, što mi zvuči više nego pristojna cijena.
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Nego vi koji ste na "ti" sa dslrovima...

Ovi 350/300D sa kit objektivima idu po 1500-2k kn po oglasnicima?Whats the point?Kazu po 5k do 10k snimaka, ili ih je jednostavno vrijeme zgazilo pa su jeftinjara?
da ne odgovaram na svaki post posebno

svi low entry DSLR aparati imaju jednu veliku manu (ovisno tko ga i za što koristi) a to je shutter tj koliko okidanja može napraviti. Ti aparati su namijenjeni za osobe koji će godišnje raditi nekih cca 3000 - 5000 slika pa nakon cca 3-4 godine se mogu baciti. A svi znamo da kad jednom probaš slikati s digitalcem ne razmišljaš više o skupom razvijanju filma i slika nego samo okidaš (po 2-3 slike iste stvari da bi bio siguran da će jedna valjati ) a vijek trajanja okidača im je deklariran na nekih cca 25000 slika što ne znači da će na sljedećoj riknuti.
Profi modeli imaju deklarirani shutter na cca 100 000; 200 000 ili 300 000 ovisno o modelu (a po tome i cijeni samog tijela)
HrvojeC je offline   Reply With Quote