View Single Post
Staro 06.04.2019., 20:03   #753
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
No za nadati se da možda kreatori sofvera mogu nešto popeglati. Ako uspiju to popraviti, onda 3800 za takav mob u dućanu nije puno love.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Teško. Jako to sporo ide kod HMD-a. Oni riješe eventualne fw probleme izdavanjem novog uređaja. Barem u midrejnđ i nižoj sekciji. Još puno mambe za njupati.

Primjer : Nokia 7 plus koju koristim. Brzo izbacili Pie, s ponešto sitnih bugova. Ništa toliko bitno, tipa : small DPI je ponekad lomio notifikacije, light theme nije imao datum u notification shade. Dakle, stvarno sitni bugovi. Ljudi su prijavljivali sve i svašta, ali tko je napravio factory reset više nije tulio.

Ali ono gdje je , po meni, nastupio problem : 2 mjeseca kasnije, u Android One programu , razdvoje fw na 2 strane. Jedna ostane na SP apdejtima, druga dobije Maintenance release. I tako 6 mjeseci skoro (do sada, March update) , isti mobitel ima 2 različita apdejta. Glupost. Od njih, ni bu ni mu . To pokazuje veliku dozu nezrelosti, a ono bitnije, apsolutno neprihvatljiv odnos prema korisnicima.
Jer , što su značila 2 različite "trake" ? Da je jedna beta test ? Nitko se nije prijavio na istu. Da druga nema mogućnosti za taj update ? Glupe špekulacije, ali tako to ide kad nema službenih informacija.

Bitno da Juha ima fani tvits na prvi April.
Sad je to riješeno, popeglano, vraćeni svi na isti kurs, isto odstojanje, ali to im nije trebalo.
Možda je stvar navike. Više se ni ne sjećam kako je kod drugih. Dugo sam bio na Sony-u gdje su SP apdejti bili uber redovni , gdje je i komunikacija bila vrhunska, do toga da smo dosta stvari prijavljivali direktno developerima.

Hardverski, N7+ mi je zaista dobar mob za svoju klasu, trenutno čak i SW , ali pomalo me iritira HMD. Ko zna, možda mi i fali neko šarenilo nakon dugo vremena, tipa MIUIUI ili ONEUIUI .
schetz je offline   Reply With Quote