View Single Post
Staro 09.11.2018., 19:18   #77
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Zanimljivo napikavanje. Tko i što si da ti iznosim svoje generalije?


Ovdje sam iznio ono što stoji, a ako misliš da je to za tebe rizično nitko te ne tjera u tako nešto.


Ja imam softver za tvrtku nabavljen na prikazani način i do sada nemam problema i po svemu ga ne bih niti trebao imati jer je sve legalno.


Mišljenje porezne i inspekcije je njihovo mišljenje, a postoji i pravo žalbe a ako to ne prolazi zna se gdje se takve stvari rješavaju i tu prestaje daljnja rasprava.


Zašto ljudi radije plate iako nisu ništa krivi je njihova stvar, no činjenica da za ovakvo stanje smo si sami krivi jer svi idu lakšim putem pa će se ova praksa od strane inspekcije nastaviti.


Ja sam lijepo zamolio za podatke iz riješenja inspekcije o kazni i pozivanju na neki zakon! Pri tome sve ostalo se može izostaviti, a to su podaci o tvrtki.


Ne bi bilo loše imati par primjera da vidimo modus operandi inspekcije i to samo za slučajeve kada je korisnik imao sve legalno i bio prisiljen platiti kaznu.


Oni koji imaju softwer na crno ili ga koriste mimo onoga na što imaju pravo me ne zanima jer se time ne bavim i u tom slučaju je inspekcija u pravu.


Ovdje je tema softwer i licence odnosno ključevi, ostale stvari se ne razmatraju tako da nema smisla da nekom dajem moj primjer jer je bilo u pitanju nešto drugo, ali je modus operandi inspekcije bio sličan ako prođe prođe, uz pretpostavku da ću ići lakšim putem i platiti, no kao što rekoh ima uvijek viša instanca, a i nad njom ima neko koji to može osporiti, no najbitnije u svemu je da ne poslujem s namjerom prijevare, slučajne greške se svakome mogu potkrasti, jer tko radi taj i griješi, a ako ne griješi onda niti ništa ne radi.
sakomako je offline   Reply With Quote