View Single Post
Staro 23.08.2017., 12:46   #47
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Evo da se i ja malo pridružim sa puno pozitivnijim dojmovima od gore navedenih.

Prethodno sam imao prilike isprobati MX Master jedinicu, koji je kupio kolega s posla. Također, +8 sati na dan crtam u CAD i nama je miš odličan.

Prvo negativne stvari, da to odmah riješimo:

- zajebancija oko instalacije u Win10 (navodno aniversary update kenja oko Logi Options software-a) ... riješeno instalacijom u safe modu
- srednji scroll mi je malo pre daleko od prsta, ali naviknuo sam se
- profil vezan za aplikaciju se resetira na defaultni ako miš ode u stand by i probudi se (pokušavam skužiti kako to zaobići)

Neutralno:

- fwd / bck gumbi su mi u počeku bili čudni za koristiti, ali naviknuo sam se vrlo brzo (nema više puno "manevriranja" s palcem, sve ti je "pod prstom")

Pozitivno:

- nakon ~8h trajanja baterije na G700S, ovo je milina samo takva
- gesture tipka sa strane je odlična stvar, vrlo brzo složio sam dva profila (jedan za foobar2000 i drugi za MPC jer su mi na komp spojeni i TV i pojačalo & zvučnici pa se koristi za gotovo sve)
- ergonomija jednako dobra kao i na G700S (izuzev navedenog)
- gotovo instant buđenje iz stand by moda, za razliku od G700S gdje je to trajalo 3-5s ovisno o situaciji
- jedina igra u kojoj sam ga testirao je Metro 2033 Redux, i za moje vrlo casual potrebe oko igranja odličan i ne primjećujem razliku naspram G700S
- ratchet scroll ... ne znam kako sam živio prije bez toga (totalno podesivo u postavkama, od toga da se isključi do osjetljivosti i mogućnost starog načina rada kao na G700S gdje je to bilo preko tipke iza srednjeg scrolla)
- horizontal scroll puno bolje riješen nego prije (lijevo desno mrdanje srednjeg scrolla), i može ga se podesiti za druge stvari (tipa volume) uz naravno podešavanje osjetljivosti
- u odnosu na G700S software, Options je intuitivniji i jednostavniji (osobno mi je dosadilo podešavati DPI, pooling rate i ostale gluposti)



Nisam imao priliku isprobati ono kopiranje preko 3 kompa na mreži, niti korištenje preko 3 kompa. Isto tako spajanje na TV preko BT-a.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 01.09.2017. u 10:50. Razlog: G700, ne G900
T}{OR je offline   Reply With Quote